Markham Aquatic Club                             1/6/2013 - 17:41PM
      MAC 28th Winter Invitational 2013 - 1/4/2013 to 1/6/2013      
 
 Event 60  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
 MAC Winterfe:   2:38.92  1/11/2008 Stefano Gardiman, STARS
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Huang, Owen            11 MAC                    NT    3:04.17  
                 41.85      1:28.61 (46.76)
        2:17.82 (49.21)     3:04.17 (46.35)
  2 Walker, Aidan          11 MAC                    NT    3:24.31  
                 45.02      1:37.69 (52.67)
        2:31.47 (53.78)     3:24.31 (52.84)
 
 Event 60  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
 MAC Winterfe:   2:22.88  1/9/2011  Jamy Young, MAC
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Walker, Connor         12 MAC               2:27.67    2:27.89  
                 34.50      1:12.78 (38.28)
        1:50.21 (37.43)     2:27.89 (37.68)
  2 Gu, Jake               12 MAC                    NT    2:41.71  
                 38.11      1:18.29 (40.18)
        2:00.48 (42.19)     2:41.71 (41.23)
  3 Cui, Dixun             12 MAC               4:04.13    2:48.61  
                 40.64      1:24.72 (44.08)
        2:08.15 (43.43)     2:48.61 (40.46)
  4 Ting, Ethan            12 MAC               3:12.86    3:09.89  
                 43.34      1:32.38 (49.04)
        2:21.97 (49.59)     3:09.89 (47.92)
  5 Lau, Kyle              12 MAC                    NT    3:13.70  
                 45.09      1:39.01 (53.92)
        2:24.90 (45.89)     3:13.70 (48.80)
 
 Event 60  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
 MAC Winterfe:   2:25.17  1/9/2011  Christian Ng, MAC
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gillies, James         13 OSHAC             3:02.12    2:35.92  
                 37.42      1:17.29 (39.87)
        1:57.45 (40.16)     2:35.92 (38.47)
  2 Cowie, Jonah           13 OSHAC             2:40.96    2:36.40  
                 37.60      1:17.72 (40.12)
        1:58.03 (40.31)     2:36.40 (38.37)
  3 Liang, Linus           13 MAC               2:44.94    2:47.23  
                 40.92      1:23.71 (42.79)
        2:06.83 (43.12)     2:47.23 (40.40)
  4 Anderson, Matthew      13 York              2:52.00    2:50.03  
                 40.49      1:23.52 (43.03)
        2:07.91 (44.39)     2:50.03 (42.12)
  5 Poon, Michael          13 MAC               3:57.52    2:50.15  
                 39.59      1:23.47 (43.88)
        2:08.33 (44.86)     2:50.15 (41.82)
  6 Czestochowski, Cole    13 MAC               2:46.85    2:50.93  
                 39.66      1:22.94 (43.28)
        2:07.88 (44.94)     2:50.93 (43.05)
  7 Hazlewood, Kevin       13 MAC               2:59.80    3:01.75  
                 43.01      1:29.02 (46.01)
        2:16.00 (46.98)     3:01.75 (45.75)
  8 Harkness, Alexander    13 MAC               4:01.81    3:20.57  
                 45.92      1:37.71 (51.79)
        2:30.13 (52.42)     3:20.57 (50.44)
  9 Boyd, Frederick        13 MAC                    NT    3:26.09  
                 46.59      1:41.17 (54.58)
        2:33.71 (52.54)     3:26.09 (52.38)
 10 Hankins, Thomas        13 MAC               3:44.56    3:44.70  
                 53.80      1:51.21 (57.41)
        2:49.82 (58.61)     3:44.70 (54.88)