City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 6:49 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 59  Girls 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burnett, Sydney        10 MAC               3:00.91    3:04.05   20  
               1:30.50    3:04.05 (1:33.55)
  2 Grubic, Maja           10 GCAC-ON           3:16.42    3:15.57   19  
               1:36.61    3:15.57 (1:38.96)
  3 Young, Adelaide 	      10 Crest Swimming    3:26.57    3:20.43   18  
               1:38.56    3:20.43 (1:41.87)
  4 Caswell, Madison       10 MAC               3:21.26    3:22.65   17  
               1:40.57    3:22.65 (1:42.08)
  5 Denes, Julia            9 BTSC              3:24.98    3:22.96   16  
               1:41.29    3:22.96 (1:41.67)
  6 Manzanares-Scozzese,   10 MAC               3:25.60    3:24.22   15  
               1:40.92    3:24.22 (1:43.30)
  7 Zhang, Iris N           9 MAC               3:23.88    3:26.16   14  
               1:42.52    3:26.16 (1:43.64)
  8 Webb, Kate D            9 MAC               3:44.30    3:32.14   13  
               1:45.51    3:32.14 (1:46.63)
  9 Nicholson, Camryn      10 MAC               3:42.46    3:33.83   12  
               1:45.50    3:33.83 (1:48.33)
 10 Boscariol, Sophia      10 MAC               3:41.89    3:36.76   11  
               1:47.41    3:36.76 (1:49.35)
 11 Chu, Kaitlyn A         10 MAC               3:46.80    3:47.38   10  
               1:53.74    3:47.38 (1:53.64)
 12 Gao, Sarah M            9 MAC               3:46.47    3:52.37    9  
               1:53.30    3:52.37 (1:59.07)
 13 Yee, Rachel J          10 MAC               3:45.93    3:55.25    8  
               1:55.47    3:55.25 (1:59.78)
 14 Mueller, Stefi C       10 MAC               3:46.86    3:56.42    7  
               1:55.77    3:56.42 (2:00.65)
 15 Kanji, Nasreen N       10 MAC               3:45.41    4:01.99    6  
               2:01.62    4:01.99 (2:00.37)
 16 Sears, Priscilla       10 MAC               3:46.59    4:07.31    5  
               2:01.68    4:07.31 (2:05.63)
 17 Tam, Mychaela M        10 MAC               3:46.46    4:08.51    4  
               1:57.10    4:08.51 (2:11.41)
 18 Ene, Elena             10 MAC               3:47.86    4:11.73    3  
               2:03.57    4:11.73 (2:08.16)
 19 Phillips, Emma         10 MAC               3:45.44    4:16.43    2  
               2:08.31    4:16.43 (2:08.12)
 20 Guo, Luna              10 MAC               3:46.48    4:30.77    1  
               2:13.82    4:30.77 (2:16.95)
 -- Xie, Sarah              9 MAC               3:37.56         DQ  
               2:07.37         DQ (2:09.53)
 -- Sun, Victoria           9 MAC               3:44.84         DQ  
               1:55.68         DQ (1:59.04)
 -- Sivakumaran, Saktthy    9 MAC               3:27.57         NS  
 
 Event 59  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Pupatello, Leia        11 WAC               2:59.23    2:48.79   20  
               1:21.86    2:48.79 (1:26.93)
  2 Gao, Emma M            11 MAC               2:59.52    2:49.47   19  
               1:22.36    2:49.47 (1:27.11)
  3 Gatrall, Sophie K      11 WAC               2:58.79    2:50.99   18  
               1:22.83    2:50.99 (1:28.16)
  4 Reid, Jenna P          11 SSAT              3:09.09    3:06.87   17  
               1:31.93    3:06.87 (1:34.94)
  5 Peters, Rachel         11 MAC               3:21.33    3:12.48   16  
               1:35.28    3:12.48 (1:37.20)
  6 Skula, Amila           11 Crest Swimming    3:25.83    3:15.43   15  
               1:36.26    3:15.43 (1:39.17)
  7 Myburgh, Alex V        11 MAC               3:17.34    3:15.48   14  
               1:36.96    3:15.48 (1:38.52)
  8 Spadafora, Olivia E    11 SSAT              3:17.76    3:18.04   13  
               1:37.99    3:18.04 (1:40.05)
  9 Fidelino, Jordan       11 MAC               3:25.78    3:30.59   12  
               1:43.39    3:30.59 (1:47.20)
 10 Stokes, Kelly          11 MAC               3:25.81    3:52.27   11  
               1:55.96    3:52.27 (1:56.31)
 11 Zhu, Stella            11 MAC               3:25.37    3:56.48   10  
               1:57.18    3:56.48 (1:59.30)
 -- Wang, Lisa             11 MAC                    NT   X3:21.32  
               1:42.33    3:21.32 (1:38.99)
 -- Pan, Melody            11 MAC                    NT   X3:42.87  
               1:47.97    3:42.87 (1:54.90)
 -- Chen, Amber J          11 MAC               3:06.82         DQ  
               1:32.67         DQ (1:34.57)
 -- Mendiola, Chloe        11 MAC               3:03.23         DQ  
               1:27.37         DQ (1:33.50)
 -- Hua, Claire Kexin      11 MAC               3:26.90         NS  
 -- Rasool, Urwah          11 MAC               3:27.00         NS  
 
 Event 59  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daigle, Elsa           12 NYAC              2:32.52    2:34.93   20  
               1:15.25    2:34.93 (1:19.68)
  2 Burnett, Devon         12 MAC               2:36.01    2:40.34   19  
               1:18.36    2:40.34 (1:21.98)
  3 Mizdrak, Emma          12 MSSAC             2:43.99    2:44.51   18  
               1:19.61    2:44.51 (1:24.90)
  4 Tran, Madeleine        12 Chatham           2:42.57    2:45.49   17  
               1:18.49    2:45.49 (1:27.00)
  5 Ng, Natasha            12 MAC               2:36.88    2:45.60   16  
               1:20.23    2:45.60 (1:25.37)
  6 Stokes, Natalie        12 MAC               2:48.35    2:50.26   15  
               1:24.18    2:50.26 (1:26.08)
  7 Buder, Lily            12 VPSC              2:55.05    2:52.43   14  
               1:25.13    2:52.43 (1:27.30)
  8 Campbell, Rori         12 CSL               2:58.58    2:53.22   13  
               1:24.37    2:53.22 (1:28.85)
  9 Banks, Kailey          12 MSSAC             2:49.17    2:56.86   12  
               1:25.15    2:56.86 (1:31.71)
 10 Zeijdel, Tynne         12 NORAC             2:50.45    2:57.00   11  
               1:26.24    2:57.00 (1:30.76)
 11 Yeo, Chiok Sze         12 MAC               2:49.00    3:01.07   10  
               1:29.01    3:01.07 (1:32.06)
 12 Estabrooks, Hannah     12 MAC               3:05.11    3:02.26    9  
               1:29.53    3:02.26 (1:32.73)
 13 Gerry, Julia           12 Bolts             3:08.68    3:04.34    8  
               1:31.63    3:04.34 (1:32.71)
 14 Jong, Maddie           12 MAC               3:01.24    3:04.72    7  
               1:27.77    3:04.72 (1:36.95)
 15 Yung, Sora             12 VPSC              3:12.06    3:05.56    6  
               1:32.49    3:05.56 (1:33.07)
 16 shi, Nicole            12 Rhsd              3:10.50    3:06.24    5  
               1:31.46    3:06.24 (1:34.78)
 17 Cao, Juliana           12 MAC               3:02.85    3:07.60    4  
               1:31.45    3:07.60 (1:36.15)
 18 Puhalski, Jamie M      12 Bolts             3:07.97    3:08.68    3  
               1:32.57    3:08.68 (1:36.11)
 19 Jenkins, Emma          12 MAC               3:04.78    3:09.36    2  
               1:32.33    3:09.36 (1:37.03)
 20 Siver, Julia E         12 Bolts             3:04.41    3:10.34    1  
               1:33.39    3:10.34 (1:36.95)
 21 Lee, Katherine         12 MAC               3:00.25    3:10.35  
               1:33.57    3:10.35 (1:36.78)
 22 Tamasi, Brooke         12 Bolts             3:14.12    3:10.51  
               1:34.51    3:10.51 (1:36.00)
 23 Kunnas, Mara           12 Bolts             3:14.21    3:10.72  
               1:37.21    3:10.72 (1:33.51)
 24 Gu, Laura              12 MAC               3:04.72    3:11.08  
               1:33.24    3:11.08 (1:37.84)
 25 Salvo, Daniella        12 MAC               3:07.09    3:11.74  
               1:34.52    3:11.74 (1:37.22)
 26 Fidelino, Zoe A        12 MAC               3:15.00    3:14.09  
               1:36.24    3:14.09 (1:37.85)
 27 Vanslyke, Sophie       12 MAC               3:15.00    3:30.48  
               1:43.58    3:30.48 (1:46.90)
 28 Sarrafpour Habibi, Ni  12 MAC               3:14.34    3:33.87  
               1:48.89    3:33.87 (1:44.98)
 29 Kasyanenko, Lisa       12 MAC               3:15.10    3:40.45  
               1:48.68    3:40.45 (1:51.77)
 30 Manole, Rianna         12 MAC               3:14.67    3:43.35  
               1:50.41    3:43.35 (1:52.94)
 31 Zhang, Tracy           12 MAC               3:14.99    3:54.51  
               1:56.42    3:54.51 (1:58.09)
 32 Zuo, Yuki              12 MAC               3:15.00    3:56.33  
               1:58.71    3:56.33 (1:57.62)
 33 Stoyanova, Tanya K     12 MAC               3:15.31    3:58.63  
               1:58.75    3:58.63 (1:59.88)
 34 Cheong, Ellie J        12 MAC               3:10.00    3:59.86  
               2:00.82    3:59.86 (1:59.04)
 35 White, Charlotte O     12 MAC               3:14.01    4:09.05  
               2:05.51    4:09.05 (2:03.54)
 36 Nanji, Mili A          12 MAC               3:12.79    4:18.27  
               2:10.20    4:18.27 (2:08.07)
 37 Sagharichin, Sogol     12 MAC               3:14.87    4:18.55  
               2:09.36    4:18.55 (2:09.19)
 -- Spadafora, Bianca R    12 SSAT              3:15.12         DQ  
               1:36.16         DQ (1:45.13)
 -- Tran, Sydney           12 MAC               3:15.30         DQ  
               1:37.40         DQ (1:43.34)
 -- Taylor, Hannah         12 MAC               3:13.46         DQ  
               2:04.45         DQ (2:13.23)
 -- Morrison, Clarke       12 Ducks             3:11.58         NS  
 -- Tian, Annie            12 MAC               3:09.43         NS  
 -- liu, Meredith          12 Rhsd              2:43.07         NS  
 -- Liu, Jessie            12 MAC               3:14.40         NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 59                 
 
  1. Markham Aquatic Club           5244.5   2. Barrie Trojan Swim Club        3164.5
  3. Windsor Aquatic Club           2040.5   4. Mississauga Swimming             1795
  5. Vancouver Pacific Swim Club      1603   6. Club Warriors                  1546.5
  7. Etobicoke Swimming             1520.5   8. North York Aquatic Club          1344
  9. Ducks Swimming                 1303.5  10. Crescent Town Swim Club          1237
 11. Guelph Marlin Aq Club            1137  12. Sault Surge Aquatic Team        942.5
 13. Toronto Swim Club                 921  14. Pointe-Claire Swim Club         871.5
 15. Thunder Bay Thunderbolts          671  16. Garden City Aquatic Club          588
 17. Vaughan Aquatic Club              557  18. Swimming Dragons                  556
 19. North Eastern Swimming            530  20. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5
 21. Northumberland Aquatic Club     483.5  22. Cornwall Sea Lions                471
 23. Ajax Aquatic Club                 424  24. Chatham Y Pool Sharks             406
 24. Oakville Aquatic Club             406  26. Cobra Swim Club                   400
 27. Lakeshore Swim Club               322  28. Pickering Swim Club               190
 29. Sarnia Rapids                     152  29. Trent Swim Club                   152
 31. University of Guelph              132  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          53  34. Lindsay Lightningbolts SC          27
 35. University OF Toronto              20