City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 5:36 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 58  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Zou, Ethan Y           10 MAC               1:16.70    1:18.27   20  
  2 Cho, Ian               10 VPSC              1:15.62    1:19.45   19  
  3 Usher, Gavin M         10 BTSC              1:29.91    1:19.73   18  
  4 Kary, Erik J           10 SSAT              1:24.13    1:20.42   17  
  5 Danda, Patryk A        10 BTSC              1:28.17    1:20.84   16  
  6 Yin, Robert            10 MAC               1:24.92    1:24.92   15  
  7 Sutton, Scotty C       10 BTSC              1:34.02    1:25.60   14  
  8 Jin, Kenneth           10 MAC               1:30.88    1:27.82   13  
  9 Vilchez, Lucian F       8 BTSC              1:27.89    1:29.30   12  
 10 Da Ponte, Zack P        9 Ducks             1:32.16    1:33.19   11  
 11 Huang, Adrian          10 MAC               1:30.67    1:36.48   10  
 12 Switzer, William       10 MAC               1:34.01    1:40.20    9  
 13 Lian, Austin            9 Rhsd              1:32.50    1:43.84    8  
 14 Li, Sam                 9 MAC               1:30.00    1:45.20    7  
 15 Cornberg, Zachary N    10 MAC               1:33.15    1:46.08    6  
 16 Tian, Andrew           10 MAC               1:34.00    1:49.65    5  
 -- Hanzlik, Radek          9 BTSC              1:30.80         DQ  
 -- Shou, Archie           10 MAC               1:32.20         NS  
 
 Event 58  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vilchez, Jordi F       11 BTSC              1:09.88    1:08.44   20  
  2 Hart, Sayre E          11 BTSC              1:15.79    1:12.48   19  
  3 Boddy, Ethan           11 BTSC              1:19.04    1:12.70   18  
  4 Da Ponte, Tyler C      11 Ducks             1:12.48    1:12.93   17  
  5 Mesic, Mateja          11 WAC               1:19.18    1:13.62   16  
  6 Chen, Albert           11 VPSC              1:10.23    1:13.66   15  
  7 Chisholm, Sam          11 Bolts             1:15.86    1:13.94   14  
  8 Legallais, Tyler       11 Ducks             1:16.07    1:14.67   13  
  9 Opara, Amadi A         11 MAC               1:18.05    1:16.80   12  
 10 Panos, Alexandros      11 VPSC              1:15.27    1:17.35   11  
 11 Banton, Will S         11 SSAT              1:18.73    1:18.16   10  
 12 Mineque, Quezon        11 Crest Swimming    1:22.05    1:18.39    9  
 13 Rasmussen, Simon       11 Ducks             1:19.79    1:18.77    8  
 14 Debroux, William M     11 BTSC              1:25.00    1:19.08    7  
 15 Bates, Jackson D       11 WAC               1:20.31    1:19.65    6  
 16 Shivers, Noah          11 BTSC              1:27.12    1:20.21    5  
 17 Tan, Wyatt             11 Ducks             1:22.47    1:22.31    4  
 18 Ling, Jason            11 MAC               1:24.31    1:22.94    3  
 19 Banta, Jared           11 GCAC-ON           1:24.08    1:23.30    2  
 20 Mullin, Ryan           11 CSL               1:24.47    1:24.78    1  
 21 Robertson, Graeme      11 BTSC              1:30.13    1:25.25  
 22 Liu, John J            11 MAC               1:21.54    1:26.59  
 23 Cao, Elson             11 MAC               1:23.31    1:31.56  
 24 Benjamin, Izac N       11 MAC               1:25.55    1:33.78  
 25 Durnford, Andrew       11 MAC               1:24.76    1:35.81  
 -- Tufford, Tomi          11 Crest Swimming    1:20.67         NS  
 
 Event 58  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fernandez, Alexis D    12 MSSAC             1:01.54    1:02.53   20  
  2 Keenan, Matthew        12 BTSC              1:04.55    1:03.34   19  
  3 Zhang, Charles         12 MAC               1:03.92    1:04.16   18  
  4 Miao, Richard          12 VAC               1:06.14    1:04.24   17  
  5 Montes, Jesse          12 BTSC              1:06.79    1:05.16   16  
  6 Romanenko, Vlad        12 MSSAC             1:08.06    1:07.25   15  
  7 Hui, Jing Wen          12 MAC               1:08.16    1:07.35   14  
  8 Kryger, Matthew        12 GCAC-ON           1:09.84    1:07.68   13  
  9 Nelander, Thomas O     12 Ducks             1:09.01    1:08.09   12  
 10 Luo, Hanwen            12 MSSAC             1:09.28    1:08.75   11  
 11 Baker, Bryce           12 WAC               1:18.92    1:08.88   10  
 12 Sood, Aryan            12 VAC               1:09.03    1:09.01    9  
 13 Carling, Wyatt M       12 Crest Swimming    1:11.10    1:09.21    8  
 14 Elazizi, Youssif S     12 MSSAC             1:10.70    1:09.45    7  
 15 Zizakovic, George      12 Ducks             1:13.22    1:10.16    6  
 16 Qin, Ryan              12 MSSAC             1:12.64    1:10.17    5  
 17 Shabaka, Adam          12 MSSAC             1:08.25    1:11.38    4  
 18 Noda, Toma             12 Ducks             1:11.05    1:11.90    3  
 19 Stratford, Jack        12 NORAC             1:15.25    1:12.67    2  
 20 Gonzalez, Julian       12 BTSC              1:13.09    1:12.70    1  
 21 Paquet, Charlie B      12 BTSC              1:14.17    1:13.51  
 22 Sachik, Erik           12 Ducks             1:15.65    1:14.34  
 23 Wang, David R          12 VPSC              1:12.08    1:15.04  
 24 Sarkar, Sudipta        12 Crest Swimming    1:17.66    1:15.85  
 25 Gilbert, Michael       12 MAC               1:14.76    1:15.86  
 26 Danos, Xander          12 MAC               1:15.27    1:16.30  
 27 Peng, Henry            12 MAC               1:18.15    1:17.15  
 28 Sun, Matthew Y         12 MAC               1:18.02    1:17.72  
 29 Arcaina, Andre         12 MAC               1:17.72    1:17.91  
 30 Davis, Matt            12 BTSC              1:17.26    1:17.99  
 31 Danda, Dominik         12 BTSC              1:19.65    1:18.63  
 32 Chan, Jayden           12 Rhsd              1:18.50    1:22.60  
 33 Garwolinski, Matthew   12 MAC               1:18.95    1:30.94  
 34 Yu, Joshua             12 MAC               1:18.13    1:33.73  
 35 Wang, Alan             12 MAC               1:18.68    1:35.53  
 36 Bahadurali, Shahan     12 MAC               1:18.29    1:39.22  
 37 McKenna, Carson J      12 MAC               1:18.96    1:42.44  
 -- Dai, David             12 VPSC              1:12.72         NS  
 -- Zheng, Tyson           12 MAC               1:18.05         NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 58                 
 
  1. Markham Aquatic Club           4821.5   2. Barrie Trojan Swim Club        3065.5
  3. Windsor Aquatic Club             1899   4. Mississauga Swimming             1724
  5. Vancouver Pacific Swim Club      1475   6. Etobicoke Swimming             1402.5
  7. Ducks Swimming                 1292.5   8. Club Warriors                  1272.5
  9. North York Aquatic Club          1192  10. Crescent Town Swim Club          1164
 11. Guelph Marlin Aq Club            1029  12. Sault Surge Aquatic Team        858.5
 13. Toronto Swim Club               802.5  14. Pointe-Claire Swim Club         780.5
 15. Thunder Bay Thunderbolts          598  16. Garden City Aquatic Club          567
 17. Swimming Dragons                  545  18. Vaughan Aquatic Club              529
 19. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5  20. North Eastern Swimming            518
 21. Cornwall Sea Lions                441  22. Northumberland Aquatic Club     438.5
 23. Ajax Aquatic Club                 397  24. Cobra Swim Club                   350
 25. Oakville Aquatic Club             347  26. Chatham Y Pool Sharks             332
 27. Lakeshore Swim Club               231  28. Pickering Swim Club               167
 29. Trent Swim Club                   152  29. Sarnia Rapids                     152
 31. University of Guelph              132  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          35  34. Lindsay Lightningbolts SC          27