City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 6:49 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 55  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bezanson, Maya S        9 MSSAC             2:56.03    2:57.78   20  
               1:26.35    2:57.78 (1:31.43)
  2 Russell, Madison E     10 BTSC              3:24.56    3:03.90   19  
               1:29.09    3:03.90 (1:34.81)
  3 Levack, Melanie         9 WAC               3:07.92    3:06.13   18  
               1:29.19    3:06.13 (1:36.94)
  4 Jacques, Emma-Lee      10 BTSC              3:20.94    3:08.96   17  
               1:30.22    3:08.96 (1:38.74)
  5 Kilger, Lydia          10 CSL               3:15.94    3:12.10   16  
               1:34.64    3:12.10 (1:37.46)
  6 Wang, Avril            10 Rhsd              3:17.22    3:12.75   15  
               1:32.76    3:12.75 (1:39.99)
  7 Sheng, Jessica Z       10 MAC               3:37.79    3:14.30   14  
               1:30.71    3:14.30 (1:43.59)
  8 McDermott, Maddie E     9 BTSC              3:27.80    3:15.35   13  
               1:31.92    3:15.35 (1:43.43)
  9 Grubic, Maja           10 GCAC-ON           3:18.03    3:22.11   12  
               1:35.28    3:22.11 (1:46.83)
 10 Mollicone, Mia V       10 Ducks             3:33.31    3:22.22   11  
               1:40.59    3:22.22 (1:41.63)
 11 Zhang, Iris N           9 MAC               3:36.94    3:22.23   10  
               1:41.00    3:22.23 (1:41.23)
 12 Briggs, Helene         10 Crest Swimming    3:26.50    3:22.71    9  
               1:37.68    3:22.71 (1:45.03)
 13 Caswell, Madison       10 MAC               3:27.84    3:24.03    8  
               1:40.39    3:24.03 (1:43.64)
 14 Ma, Emily              10 MAC               3:23.18    3:24.45    7  
               1:39.51    3:24.45 (1:44.94)
 15 Campbell, Bree         10 CSL               3:51.19    3:24.86    6  
               1:39.78       1:39.85 (0.07)
      3:28.37 (1:48.52)         3:24.86 ( )
 16 Koopmans, Grace M      10 BTSC              3:41.78    3:28.25    5  
               1:35.56    3:28.25 (1:52.69)
 17 Manzanares-Scozzese,   10 MAC               3:28.31    3:30.05    4  
               1:43.07    3:30.05 (1:46.98)
 18 Nicholson, Camryn      10 MAC               3:42.94    3:30.86    3  
               1:39.85       1:40.08 (0.23)
      3:30.86 (1:50.78)                    
 19 Ho, Hayley             10 MAC               3:40.90    3:31.27    2  
               1:42.17    3:31.27 (1:49.10)
 20 Garside, Samantha      10 TRENT             3:33.03    3:32.28    1  
               1:40.81    3:32.28 (1:51.47)
 21 MacKenzie, Lily        10 CSL               3:36.42    3:38.12  
               1:46.46    3:38.12 (1:51.66)
 22 Opara, Adaora I         8 MAC               3:50.55    3:44.32  
               1:47.50       1:47.65 (0.15)
      3:44.35 (1:56.70)         3:44.32 ( )
 -- Burnett, Sydney        10 MAC               3:08.65         DQ  
               1:31.07         DQ (1:34.60)
 -- Lam, Angelina          10 Ducks             3:41.97         DQ  
               1:39.34         DQ (1:47.18)
 
 Event 55  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daley, Elan            11 NYAC              2:30.95    2:32.10   20  
               1:10.23    2:32.10 (1:21.87)
  2 Gao, Emma M            11 MAC               2:41.68    2:41.68   19  
               1:18.61    2:41.68 (1:23.07)
  3 Wang, Yunzhe           11 Rhsd              2:55.27    2:58.16   18  
               1:24.61    2:58.16 (1:33.55)
  4 Gatrall, Sophie K      11 WAC               3:17.27    2:58.23   17  
               1:22.50    2:58.23 (1:35.73)
  5 Albert, Kaelyn S       11 SSAT              3:04.10    2:58.76   16  
               1:26.21    2:58.76 (1:32.55)
  6 Chen, Chloe S          11 MAC               3:01.49    3:05.92   15  
               1:28.20    3:05.92 (1:37.72)
  7 Reid, Jenna P          11 SSAT              3:13.82    3:06.77   14  
               1:25.70    3:06.77 (1:41.07)
  8 Spencer, Lauren        11 WAC               3:17.30    3:07.79   13  
               1:27.12    3:07.79 (1:40.67)
  9 Fenton, Taryn          11 BTSC              3:12.07    3:09.53   12  
               1:28.02    3:09.53 (1:41.51)
 10 Myburgh, Alex V        11 MAC               3:19.07    3:09.75   11  
               1:31.75    3:09.75 (1:38.00)
 11 Zachary, Ella N        11 SSAT              3:19.92    3:10.81   10  
               1:31.33    3:10.81 (1:39.48)
 12 Spadafora, Olivia E    11 SSAT              3:18.72    3:12.09    9  
               1:31.81    3:12.09 (1:40.28)
 13 Peters, Rachel         11 MAC               3:23.31    3:12.49    8  
               1:27.86    3:12.49 (1:44.63)
 14 Sprogis, Ava E         11 Ducks             3:14.75    3:12.70    7  
               1:32.96    3:12.70 (1:39.74)
 15 Murphy, Morgan J       11 BTSC              3:27.46    3:15.05    6  
               1:33.53    3:15.05 (1:41.52)
 16 Salvo, Olivia          11 MAC               3:26.50    3:30.18    5  
               1:44.29    3:30.18 (1:45.89)
 17 Fidelino, Jordan       11 MAC               3:31.45    3:31.58    4  
               1:44.02    3:31.58 (1:47.56)
 18 Zhu, Stella            11 MAC               3:28.84    3:56.50    3  
               1:55.42    3:56.50 (2:01.08)
 -- Wang, Lisa             11 MAC                    NT   X3:14.96  
               1:28.09    3:14.96 (1:46.87)
 -- Pan, Melody            11 MAC                    NT   X3:34.88  
               1:44.02       1:44.12 (0.10)
      3:34.88 (1:50.76)         3:34.88 ( )
 -- Rasool, Urwah          11 MAC               3:31.27         NS  
 
 Event 55  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burnett, Devon         12 MAC               2:34.17    2:33.54   20  
               1:12.47    2:33.54 (1:21.07)
  2 Ng, Natasha            12 MAC               2:36.61    2:40.36   19  
               1:15.27    2:40.36 (1:25.09)
  3 Drohan, Emma           12 VPSC              2:36.42    2:40.84   18  
               1:14.10    2:40.84 (1:26.74)
  4 Harri, Isabel          12 Bolts             2:48.79    2:43.91   17  
               1:19.79    2:43.91 (1:24.12)
  5 Mizdrak, Emma          12 MSSAC             2:50.20    2:46.34   16  
               1:17.23    2:46.34 (1:29.11)
  6 Carey, Caitlin         12 VPSC              2:48.12    2:47.72   15  
               1:19.77    2:47.72 (1:27.95)
  7 Thomas, Erika          12 BTSC              3:06.99    2:49.07   14  
               1:22.51    2:49.07 (1:26.56)
  8 Tran, Madeleine        12 Chatham           2:57.41    2:51.14   13  
               1:18.15    2:51.14 (1:32.99)
  9 Banks, Kailey          12 MSSAC             2:48.87    2:52.33   12  
               1:18.59    2:52.33 (1:33.74)
 10 Buder, Lily            12 VPSC              2:59.21    2:52.52   11  
               1:19.30    2:52.52 (1:33.22)
 11 Mullen, Maxeen         12 TRENT             2:51.92    2:52.96   10  
               1:21.80    2:52.96 (1:31.16)
 12 Pilutti, Jill D        12 WAC               3:09.12    2:54.75    9  
               1:23.34    2:54.75 (1:31.41)
 13 Jones, Megan           12 NORAC             3:05.02    2:58.58    8  
               1:25.85    2:58.58 (1:32.73)
 14 Bingham, Hayley        12 BTSC              3:03.84    2:59.23    7  
               1:28.00    2:59.23 (1:31.23)
 15 Lightheart, Ella       12 BTSC              3:15.82    2:59.83    6  
               1:25.08    2:59.83 (1:34.75)
 16 Garside, Mackenzie     12 TRENT             2:58.14    3:00.02    5  
               1:28.29    3:00.02 (1:31.73)
 17 shi, Nicole            12 Rhsd              3:04.92    3:01.18    4  
               1:23.88    3:01.18 (1:37.30)
 18 Remus, Bronwyn E       12 Crest Swimming    3:01.23    3:01.79    3  
               1:29.57    3:01.79 (1:32.22)
 19 Lee, Katherine         12 MAC               2:59.42    3:02.25    2  
               1:26.33    3:02.25 (1:35.92)
 20 Marshall, Gillian R    12 BTSC              3:10.68    3:03.43    1  
               1:28.30    3:03.43 (1:35.13)
 21 Siver, Julia E         12 Bolts             3:03.54    3:04.15  
               1:26.99    3:04.15 (1:37.16)
 22 Puhalski, Jamie M      12 Bolts             3:17.96    3:04.16  
               1:24.90    3:04.16 (1:39.26)
 23 Foreman, Sarah         12 WAC               3:13.09    3:05.79  
               1:31.67    3:05.79 (1:34.12)
 24 Gibson, Isabella       12 WAC               3:12.38    3:05.84  
               1:32.24    3:05.84 (1:33.60)
 25 Zeijdel, Tynne         12 NORAC             3:04.23    3:06.00  
               1:26.71    3:06.00 (1:39.29)
 26 Schofield, Simone S    12 BTSC              3:12.33    3:06.29  
               1:27.19    3:06.29 (1:39.10)
 27 Wilson, Olivia F       12 BTSC              3:16.18    3:06.36  
               1:26.79    3:06.36 (1:39.57)
 28 Mullen, Macy           12 TRENT             3:09.79    3:08.16  
               1:30.79    3:08.16 (1:37.37)
 29 Ross, Mackenzie        12 NORAC             3:15.09    3:08.93  
               1:25.61    3:08.93 (1:43.32)
 30 Tamasi, Brooke         12 Bolts             3:12.83    3:10.01  
               1:27.53    3:10.01 (1:42.48)
 31 Gerry, Julia           12 Bolts             3:18.22    3:11.35  
               1:32.77    3:11.35 (1:38.58)
 32 Pula, Audrey J         12 WAC               3:16.38    3:11.86  
               1:35.63    3:11.86 (1:36.23)
 33 Cao, Juliana           12 MAC               3:18.89    3:12.28  
               1:34.02    3:12.28 (1:38.26)
 34 McFadden, Morgan       12 TRENT             3:17.19    3:14.60  
               1:34.45    3:14.60 (1:40.15)
 35 Johnson, Hilary        12 NORAC             3:15.90    3:15.05  
               1:33.83    3:15.05 (1:41.22)
 36 Klos, Lydia            12 Ducks             3:13.51    3:15.18  
               1:32.88    3:15.18 (1:42.30)
 37 Jong, Maddie           12 MAC               3:17.93    3:16.21  
               1:30.82    3:16.21 (1:45.39)
 38 Nardi, Sabrina N       12 Ducks             3:19.10    3:16.82  
               1:35.21    3:16.82 (1:41.61)
 39 Tran, Sydney           12 MAC               3:17.20    3:18.41  
               1:33.30    3:18.41 (1:45.11)
 40 Jenkins, Emma          12 MAC               3:17.61    3:18.85  
               1:36.11    3:18.85 (1:42.74)
 41 Vanslyke, Sophie       12 MAC               3:17.57    3:19.01  
               1:39.21    3:19.01 (1:39.80)
 42 Gu, Laura              12 MAC               3:15.32    3:19.06  
               1:32.31    3:19.06 (1:46.75)
 43 Estabrooks, Hannah     12 MAC               3:12.60    3:20.23  
               1:37.21    3:20.23 (1:43.02)
 44 Jeyanathan, Nicole     12 MAC               3:19.50    3:28.33  
               1:41.12    3:28.33 (1:47.21)
 45 Kardaras, Alexia       12 MAC               3:19.50    3:29.83  
               1:42.18    3:29.83 (1:47.65)
 46 Kolb, Grace L          12 MAC               3:19.25    3:32.60  
               1:40.34    3:32.60 (1:52.26)
 47 Manole, Rianna         12 MAC               3:19.09    3:32.62  
               1:44.19    3:32.62 (1:48.43)
 48 Fidelino, Zoe A        12 MAC               3:17.00    3:35.88  
               1:44.23    3:35.88 (1:51.65)
 49 Cheong, Ellie J        12 MAC               3:15.00    3:38.03  
               1:50.08    3:38.03 (1:47.95)
 50 Mitas, Bronwyn         12 MAC               3:16.25    3:55.54  
               1:49.47    3:55.54 (2:06.07)
 -- Bird, Taylor           12 Crest Swimming         NT   X3:01.25  
               1:26.25       1:27.41 (1.16)
      3:48.07 (2:20.66)         3:01.25 ( )
 -- Zuo, Yuki              12 MAC               3:14.93         DQ  
               1:42.00         DQ (1:50.95)
 -- Gazzard, Hanna         12 TRENT             3:16.07         DQ  
               1:31.09         DQ (1:41.80)
 -- Jones, Ali             12 TRENT             2:57.73         NS  
 -- Koopmans, Hannah       12 BTSC              3:01.69         NS  
 -- liu, Meredith          12 Rhsd              2:44.11         NS  
 -- Liu, Jessie            12 MAC               3:19.50         NS  
 -- Tian, Annie            12 MAC               3:19.15         NS  
 -- Lin, Maissie Y         12 MAC               3:18.78         NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 55                 
 
  1. Markham Aquatic Club           4527.5   2. Barrie Trojan Swim Club        2728.5
  3. Windsor Aquatic Club           1893.5   4. Mississauga Swimming             1604
  5. Club Warriors                  1546.5   6. Etobicoke Swimming             1520.5
  7. Vancouver Pacific Swim Club      1396   8. North York Aquatic Club          1304
  9. Ducks Swimming                 1167.5  10. Crescent Town Swim Club          1149
 11. Guelph Marlin Aq Club            1137  12. Toronto Swim Club                 921
 13. Pointe-Claire Swim Club         871.5  14. Sault Surge Aquatic Team        817.5
 15. Thunder Bay Thunderbolts          605  16. Garden City Aquatic Club          539
 17. Swimming Dragons                  530  17. North Eastern Swimming            530
 19. Vaughan Aquatic Club              523  20. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5
 21. Northumberland Aquatic Club     459.5  22. Ajax Aquatic Club                 424
 23. Cornwall Sea Lions                415  24. Oakville Aquatic Club             406
 25. Cobra Swim Club                   400  26. Chatham Y Pool Sharks             387
 27. Lakeshore Swim Club               322  28. Pickering Swim Club               190
 29. Sarnia Rapids                     152  30. Trent Swim Club                   149
 31. University of Guelph              132  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          53  34. Lindsay Lightningbolts SC          27
 35. University OF Toronto              20