City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 7:34 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 50  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Burton, Russell        13 GMAC              2:20.44    2:18.55   20  
                 29.21      1:05.55 (36.34)
        1:45.73 (40.18)     2:18.55 (32.82)
  2 Friesen, Ian           13 Club Warriors     2:28.44    2:23.52   19  
                 30.03      1:06.05 (36.02)
        1:51.69 (45.64)     2:23.52 (31.83)
  3 Stone, Kieran          13 Club Warriors     2:28.55    2:30.75   18  
                 32.74      1:11.62 (38.88)
        1:58.89 (47.27)     2:30.75 (31.86)
  4 Santoyo-Orozco, Jose   13 Club Warriors     2:32.68    2:34.12   17  
                 30.88      1:10.85 (39.97)
        2:00.25 (49.40)     2:34.12 (33.87)
  5 McDonald, Thomas       13 GMAC              2:41.54    2:34.78   16  
                 31.26      1:10.61 (39.35)
        2:00.79 (50.18)     2:34.78 (33.99)
  6 Séguin, Xavier         13 Pointe-Claire Sw  2:37.02    2:35.68   15  
                 32.32      1:12.52 (40.20)
        2:00.99 (48.47)     2:35.68 (34.69)
  7 McFadden, Connor       13 Chatham           2:39.88    2:36.95   14  
                 32.15      1:11.56 (39.41)
        2:02.21 (50.65)     2:36.95 (34.74)
  8 Van Driel, Noah        13 LSC               2:40.49    2:39.16   13  
                 33.68      1:14.63 (40.95)
        2:04.88 (50.25)     2:39.16 (34.28)
  9 Redding, Michael       13 Club Warriors     2:41.42    2:40.70   12  
                 34.70      1:17.90 (43.20)
        2:04.31 (46.41)     2:40.70 (36.39)
 -- McAuley, Jordan        13 VAC               2:35.15         DQ  
                 33.67      1:14.68 (41.01)
        1:58.41 (43.73)          DQ (33.20)
 
                            === B - Final ===                            
 
 11 Bracho, Quitze         13 Club Warriors     2:41.80    2:34.57   10  
                 31.60      1:10.05 (38.45)
        1:57.72 (47.67)     2:34.57 (36.85)
 12 Hagarty, Eamon         13 GMAC              2:42.43    2:39.86    9  
                 34.72      1:16.31 (41.59)
        2:04.07 (47.76)     2:39.86 (35.79)
 13 Tichy, Reid            13 VAC               2:45.42    2:40.61    8  
                 36.75      1:16.25 (39.50)
        2:04.51 (48.26)     2:40.61 (36.10)
 14 Kan, Alex              13 MAC               2:43.84    2:41.11    7  
                 34.00      1:19.82 (45.82)
        2:07.16 (47.34)     2:41.11 (33.95)
 15 Jensen, Alexander      13 GMAC              2:42.76    2:42.03    6  
                 38.02      1:20.85 (42.83)
        2:07.77 (46.92)     2:42.03 (34.26)
 16 Sena, Christian        13 VAC               2:42.91    2:42.13    5  
                 36.71      1:20.05 (43.34)
        2:04.16 (44.11)     2:42.13 (37.97)
 17 Paraninfo, Andrew      13 MSSAC             2:44.77    2:45.95    4  
                 35.88      1:20.71 (44.83)
        2:09.70 (48.99)     2:45.95 (36.25)
 18 Bayley, Michael R      13 Crest Swimming    2:46.66    2:46.83    3  
                 34.74      1:17.62 (42.88)
        2:08.03 (50.41)     2:46.83 (38.80)
 19 McMullen, Liam         13 Crest Swimming    2:46.53    2:48.61    2  
                 36.71      1:19.64 (42.93)
        2:11.08 (51.44)     2:48.61 (37.53)
 20 Abbatangelo, Ethan     13 MAC               2:46.31    2:50.39    1  
                 36.57      1:21.13 (44.56)
        2:11.45 (50.32)     2:50.39 (38.94)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 21 Prokosch, Jake         13 Crest Swimming    2:49.60             
               1:20.34    2:49.60 (1:29.26)
 22 Racic, Jacob           13 MAC               2:49.90             
               1:22.17    2:49.90 (1:27.73)
 23 Botica, Filip M        13 WAC               2:49.99             
               1:18.91    2:49.99 (1:31.08)
 24 Chan, Ethan            13 MAC               2:50.28             
               1:21.60    2:50.28 (1:28.68)
 25 Fan, Daniel            13 VPSC              2:50.38             
               1:22.40    2:50.38 (1:27.98)
 26 Davis, Kael            13 Crest Swimming    2:50.62             
               1:19.99    2:50.62 (1:30.63)
 27 Cui, Derrick           13 MAC               2:52.93             
               1:21.47    2:52.93 (1:31.46)
 28 Dignam, Aidan          13 VAC               2:54.33             
               1:23.43    2:54.33 (1:30.90)
 29 Zhao, Louie            13 MAC               2:55.89             
               1:21.38    2:55.89 (1:34.51)
 30 Kilger, Kaden          13 CSL               2:58.09             
               1:22.54    2:58.09 (1:35.55)
 31 Boscariol, Quintin     13 MAC               3:12.17             
               1:35.64    3:12.17 (1:36.53)
 -- Nadon, Cody M          13 SSAT                  DQ              
               1:23.34         DQ (1:27.36)
 -- Lee, Ryan              13 MAC                   DQ              
               1:36.24         DQ (1:31.38)
 -- Mills, Emmett          13 GCAC-ON               NS              
 -- Feng, Kevin            13 MAC                   NS              
 -- Kuzak, Zachary         13 Pointe-Claire Sw      NS              
 -- Karlov, Evan           13 AAC                   NS              
 -- Ireland, Kevin         13 MSSAC                 NS              
 
 Event 50  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Oswald, Brendan A      14 WAC               2:19.15    2:17.61   20  
                 29.15      1:03.45 (34.30)
        1:46.17 (42.72)     2:17.61 (31.44)
  2 Milanovich, Alexander  14 ESWIM             2:21.46    2:19.32   19  
                 29.12      1:05.79 (36.67)
        1:45.81 (40.02)     2:19.32 (33.51)
  3 Liendo, Joshua         14 NYAC              2:23.12    2:19.80   18  
                 29.49      1:04.56 (35.07)
        1:48.27 (43.71)     2:19.80 (31.53)
  4 Cao, Felix             14 Club Warriors     2:21.14    2:21.48   17  
                 30.08      1:05.79 (35.71)
        1:49.82 (44.03)     2:21.48 (31.66)
  5 Kus, Patrick           14 ESWIM             2:26.27    2:23.62   16  
                 31.23      1:07.48 (36.25)
        1:49.95 (42.47)     2:23.62 (33.67)
  6 Poulos, George         14 ESWIM             2:27.27    2:25.80   15  
                 32.21      1:09.75 (37.54)
        1:52.53 (42.78)     2:25.80 (33.27)
  7 Florea, Christian      14 MSSAC             2:27.26    2:25.93   14  
                 30.97      1:09.05 (38.08)
        1:53.48 (44.43)     2:25.93 (32.45)
  8 Wheatcroft, Thomas     14 TSC               2:26.03    2:26.74   13  
                 30.06      1:09.14 (39.08)
        1:52.73 (43.59)     2:26.74 (34.01)
  9 Stever, Aidan          14 NORAC             2:27.77    2:27.24   12  
                 31.29      1:10.52 (39.23)
        1:53.14 (42.62)     2:27.24 (34.10)
 10 Goh, Joel              14 VPSC              2:27.75    2:28.89   11  
                 29.85      1:10.75 (40.90)
        1:53.89 (43.14)     2:28.89 (35.00)
 
                            === B - Final ===                            
 
 11 Park, Fergus           14 Club Warriors     2:28.02    2:25.50   10  
                                1:09.26 ( )
      2:25.50 (1:16.24)                    
 12 Robins, Philippe       14 Pointe-Claire Sw  2:27.93    2:25.62    9  
                                1:07.02 ( )
      2:25.62 (1:18.60)                    
 13 Langman, Kelton        14 Club Warriors     2:28.08    2:27.27    8  
                                1:08.44 ( )
      2:27.27 (1:18.83)                    
 14 Landry, Nathan         14 Club Warriors     2:28.96    2:28.52    7  
                                1:09.47 ( )
      2:28.52 (1:19.05)                    
 15 Kramer, Oliver         14 VAC               2:29.81    2:28.81    6  
                                1:08.65 ( )
      2:28.81 (1:20.16)                    
 16 Brown, Eric            14 Pointe-Claire Sw  2:30.11    2:28.83    5  
                                1:10.26 ( )
      2:28.83 (1:18.57)                    
 17 Fitzpatrick, Trevor    14 COBRA             2:29.68    2:29.51    4  
                                1:14.69 ( )
      2:29.51 (1:14.82)                    
 18 Lavchev, Neno          14 Pointe-Claire Sw  2:28.72    2:30.73    3  
                                1:10.90 ( )
      2:30.73 (1:19.83)                    
 19 Walker, Tristan        14 COBRA             2:32.13    2:30.76    2  
                                1:08.45 ( )
      2:30.76 (1:22.31)                    
 20 Roy, Tyler             14 Pointe-Claire Sw  2:29.90    2:31.51    1  
                                1:11.38 ( )
      2:31.51 (1:20.13)                    
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  1 Bernard, Graysen       14 TSC               2:09.29             
               1:01.21    2:09.29 (1:08.08)
 22 Paz, Andres            14 Club Warriors     2:32.16             
               1:11.26    2:32.16 (1:20.90)
 23 DeGraaf, Quinn         14 WAC               2:32.22             
               1:10.68    2:32.22 (1:21.54)
 24 Celsi, Damian          14 TSC              J2:32.22             
               1:10.95    2:32.22 (1:21.27)
 25 Zhang, Byron           14 MSSAC             2:33.28             
               1:10.54    2:33.28 (1:22.74)
 26 Tatic, Malcolm A       14 WAC               2:33.41             
               1:11.36    2:33.41 (1:22.05)
 27 Field, Sean            14 Pointe-Claire Sw  2:34.34             
               1:09.83    2:34.34 (1:24.51)
 28 Kay, Evan              14 NYAC              2:34.46             
               1:13.76    2:34.46 (1:20.70)
 29 Liu, Raymond           14 MAC               2:34.91             
               1:14.20    2:34.91 (1:20.71)
 30 Liu, Stephen           14 Ducks             2:35.91             
               1:13.78    2:35.91 (1:22.13)
 31 Tang, Nicholas         14 GCAC-ON           2:36.15             
               1:16.32    2:36.15 (1:19.83)
 32 Kwong, Matthew         14 WAC               2:36.51             
               1:14.14    2:36.51 (1:22.37)
 33 Fera, Ben              14 PICK              2:36.85             
               1:15.17    2:36.85 (1:21.68)
 34 Pollock, Mathieu       14 Pointe-Claire Sw  2:36.91             
               1:15.88    2:36.91 (1:21.03)
 35 Jong, Ethan            14 MAC               2:37.65             
               1:17.87    2:37.65 (1:19.78)
 36 Salvo, Ethan           14 MAC               2:39.01             
               1:14.59    2:39.01 (1:24.42)
 37 Fox, Chris             14 COBRA             2:39.30             
               1:13.22    2:39.30 (1:26.08)
 38 Kralj, Adam            14 MSSAC             2:39.32             
               1:14.41    2:39.32 (1:24.91)
 39 Li, Perry              14 MAC               2:41.16             
               1:16.39    2:41.16 (1:24.77)
 40 Schwab, Alexander A    14 Crest Swimming    2:42.02             
               1:17.85    2:42.02 (1:24.17)
 41 Girard, Vincent        14 Pointe-Claire Sw  2:42.35             
               1:16.73    2:42.35 (1:25.62)
 42 Mailloux, Jackson      14 Pointe-Claire Sw  2:42.82             
               1:19.65    2:42.82 (1:23.17)
 43 Loong, Jacob           14 MAC               2:43.60             
               1:17.29    2:43.60 (1:26.31)
 44 Dollinger, Ryan        14 Pointe-Claire Sw  2:43.83             
               1:18.32    2:43.83 (1:25.51)
 45 Lifshits, Sean         14 VAC               2:44.54             
               1:17.92    2:44.54 (1:26.62)
 46 Tran, Logan            14 MAC               2:45.81             
               1:17.97    2:45.81 (1:27.84)
 47 Mendiola, Justin       14 MAC               2:51.57             
               1:20.58    2:51.57 (1:30.99)
 48 Chester, William       14 MAC               2:53.93             
               1:23.37    2:53.93 (1:30.56)
 49 Lim, Curtis            14 MAC               2:56.42             
               1:21.06    2:56.42 (1:35.36)
 -- Bird, Liam             14 MSSAC                 NS              
 -- Irsik, Norbi           14 NYAC                  NS              
 -- Loureiro-Kent, Samuel  14 TRENT                 NS              
 
 Event 50  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Telford, Ryan          18 AAC               2:12.22    2:07.63   20  
                 28.13      1:01.36 (33.23)
        1:36.82 (35.46)     2:07.63 (30.81)
  2 Kay, Philip            17 NYAC              2:09.51    2:07.87   19  
                 28.48      1:01.25 (32.77)
        1:37.72 (36.47)     2:07.87 (30.15)
  3 Stokes, Richie         16 ESWIM             2:16.30    2:12.35   18  
                 29.11      1:02.19 (33.08)
        1:41.68 (39.49)     2:12.35 (30.67)
  4 Gagne, Collyn          16 OAK               2:14.06    2:12.41   17  
                 29.36      1:02.95 (33.59)
        1:41.66 (38.71)     2:12.41 (30.75)
  5 Jensen, Ryan           17 GMAC              2:18.01    2:16.32   16  
                 29.85      1:05.24 (35.39)
        1:44.08 (38.84)     2:16.32 (32.24)
  6 Yang, Ray              16 ESWIM             2:16.62    2:16.86   15  
                 28.72      1:03.70 (34.98)
        1:45.29 (41.59)     2:16.86 (31.57)
  7 Konik, Justin          16 ESWIM             2:17.96    2:18.83   14  
                 28.86      1:04.95 (36.09)
        1:49.56 (44.61)     2:18.83 (29.27)
  8 Ji, Eric               16 MAC               2:20.13    2:18.89   13  
                 29.41      1:06.05 (36.64)
        1:47.31 (41.26)     2:18.89 (31.58)
  9 Steele, James          16 GMAC              2:18.15    2:19.78   12  
                 30.27      1:05.91 (35.64)
        1:47.68 (41.77)     2:19.78 (32.10)
 10 Placek, Ethan          15 WD                2:17.56    2:21.21   11  
                 30.39      1:07.87 (37.48)
        1:48.99 (41.12)     2:21.21 (32.22)
 
                            === B - Final ===                            
 
 11 Hull, Aidan            15 TSC               2:20.73    2:16.94   10  
                 29.56      1:04.36 (34.80)
        1:45.03 (40.67)     2:16.94 (31.91)
 12 Loewen, Riley          15 ESWIM             2:22.61    2:19.65    9  
               1:49.52          1:07.47 ( )
      2:19.65 (1:12.18)                    
 13 Anderchek, William     15 OAK               2:22.34    2:20.11    8  
                 31.28      1:06.82 (35.54)
        1:48.46 (41.64)     2:20.11 (31.65)
 14 Antifaoff, Micheal     16 OAK               2:21.54    2:20.15    7  
                 30.20      1:05.42 (35.22)
        1:48.94 (43.52)     2:20.15 (31.21)
 15 Beals, Andrew          17 COBRA             2:20.93    2:20.65    6  
                 29.01      1:05.10 (36.09)
        1:47.87 (42.77)     2:20.65 (32.78)
 16 Bonner, Mattheau       16 ESWIM             2:20.56    2:21.47    5  
                 29.13      1:05.25 (36.12)
        1:49.59 (44.34)     2:21.47 (31.88)
 17 Savelyev, Pavel        15 ESWIM             2:20.42    2:22.14    4  
                 30.68      1:08.97 (38.29)
        1:48.95 (39.98)     2:22.14 (33.19)
 18 Lindsey, Adam          18 MAC               2:22.28    2:25.92    3  
                 29.41      1:08.73 (39.32)
      2:25.92 (1:17.19)                    
 -- Rogozynski, Noah       16 COBRA             2:20.83         DQ  
                 30.39      1:07.46 (37.07)
        1:47.13 (39.67)          DQ (33.01)
 -- Daley, Ethan           15 NYAC              2:21.44         NS  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  2 Lashley, Tariq         18 ESWIM             2:10.39             
               1:00.88    2:10.39 (1:09.51)
  7 Fazekas, Ethan B       17 WAC               2:16.69             
               1:03.52    2:16.69 (1:13.17)
  8 Boyd, Thomas           15 NEOR              2:17.55             
               1:04.15    2:17.55 (1:13.40)
 10 Smith, Everett         15 NEOR              2:17.57             
               1:05.09    2:17.57 (1:12.48)
 11 Kennedy, Julian        15 NYAC              2:17.83             
               1:05.23    2:17.83 (1:12.60)
 12 Ju, Prisco             18 Gryphons          2:17.88             
               1:04.10    2:17.88 (1:13.78)
 17 Brenken, David         17 NYAC              2:20.31             
               1:04.79    2:20.31 (1:15.52)
 20 Haasler, Adrian        17 OAK               2:20.72             
               1:07.18    2:20.72 (1:13.54)
 26 Corazza, Luca          16 NYAC              2:21.85             
               1:06.30    2:21.85 (1:15.55)
 28 Goodman, Graeme        17 TSC               2:22.32             
               1:02.19    2:22.32 (1:20.13)
 30 Nyhof, Bar             15 COBRA             2:22.36             
               1:06.14    2:22.36 (1:16.22)
 31 Beals, Connor          17 COBRA             2:22.46             
               1:05.76    2:22.46 (1:16.70)
 33 De Robles, Nickolai    18 ESWIM             2:22.69             
               1:06.80    2:22.69 (1:15.89)
 34 Jones, Ryland          16 TSC               2:22.94             
               1:09.42    2:22.94 (1:13.52)
 35 Gu, Jake               16 MAC               2:23.20             
               1:11.30    2:23.20 (1:11.90)
 36 Eddis, Max W           16 TSC               2:23.52             
               1:08.92    2:23.52 (1:14.60)
 37 Joy Jelicic, Nik       17 TSC               2:23.69             
               1:10.34    2:23.69 (1:13.35)
 38 Norval, Connor W       17 MAC               2:24.21             
               1:10.24    2:24.21 (1:13.97)
 39 Somov, Alex            16 BTSC              2:24.42             
               1:06.31    2:24.42 (1:18.11)
 40 Anton, Colby           15 Club Warriors     2:24.56             
               1:07.51    2:24.56 (1:17.05)
 41 Bailey, Michael        15 NYAC              2:24.61             
               1:07.95    2:24.61 (1:16.66)
 42 Giric, Norbert         18 ESWIM             2:25.27             
               1:09.57    2:25.27 (1:15.70)
 43 Malcolm, Hal           16 OAK               2:25.39             
               1:08.00    2:25.39 (1:17.39)
 44 Cui, Dixun             16 MAC               2:25.52             
               1:07.30    2:25.52 (1:18.22)
 45 Gawronski, Bruno C     18 TSC               2:25.59             
               1:08.95    2:25.59 (1:16.64)
 46 Hart, Rowan            15 BTSC              2:25.92             
               1:13.25    2:25.92 (1:12.67)
 47 Wood-Anderson, Desmon  16 NEOR              2:25.94             
               1:08.00    2:25.94 (1:17.94)
 48 Potma, James R         17 WAC               2:25.99             
               1:04.87    2:25.99 (1:21.12)
 49 Budau, Andrew          17 NEOR              2:26.00             
               1:08.03    2:26.00 (1:17.97)
 50 Black, Josh            16 NYAC              2:26.22             
               1:08.75    2:26.22 (1:17.47)
 51 Stehle, Jarod          16 BTSC              2:26.55             
               1:05.69    2:26.55 (1:20.86)
 52 McCole, James          17 Crest Swimming    2:26.71             
               1:06.53    2:26.71 (1:20.18)
 53 Brajuka, Matthew       15 ESWIM             2:27.12             
               1:09.88    2:27.12 (1:17.24)
 54 Hao, Max               17 VAC               2:27.55             
               1:11.47    2:27.55 (1:16.08)
 55 Murray, Jamie          16 PICK              2:27.62             
               1:06.99    2:27.62 (1:20.63)
 56 Baghdassarian, Kevin   16 NYAC              2:27.67             
               1:08.28    2:27.67 (1:19.39)
 57 Hussain, Abdullah E    16 COBRA             2:27.97             
               1:11.42    2:27.97 (1:16.55)
 58 Sosa Miranda, Fabian   16 ESWIM             2:27.98             
               1:09.40    2:27.98 (1:18.58)
 59 Boscariol, Ethan       16 MAC               2:28.50             
               1:09.26    2:28.50 (1:19.24)
 60 Medeiros, Amadeus      15 ESWIM             2:28.59             
               1:09.66    2:28.59 (1:18.93)
 61 Luo, Gabriel           15 NYAC              2:28.86             
               1:13.08    2:28.86 (1:15.78)
 62 Olson, Tyler           17 PICK              2:29.61             
               1:08.70    2:29.61 (1:20.91)
 63 Wunsche, Tate          16 TSC               2:29.81             
               1:11.56    2:29.81 (1:18.25)
 64 Commons, Conor         17 LSC               2:29.94             
               1:11.25    2:29.94 (1:18.69)
 65 Berger, Liam           15 COBRA             2:30.10             
               1:11.43    2:30.10 (1:18.67)
 66 Sosa Miranda, Cesar    17 ESWIM             2:30.28             
               1:10.07    2:30.28 (1:20.21)
 67 Corbett, Christopher   16 WAC               2:30.63             
               1:09.95    2:30.63 (1:20.68)
 68 Lau, Kyle              16 MAC               2:30.72             
               1:09.77    2:30.72 (1:20.95)
 69 Bonus, Vincent         15 MAC               2:30.90             
               1:11.82    2:30.90 (1:19.08)
 70 Antonen, Eric M        15 TSC               2:31.88             
               1:09.54    2:31.88 (1:22.34)
 71 La, David              17 MAC               2:32.20             
               1:10.08    2:32.20 (1:22.12)
 72 Sarenac, Marko         17 TSC               2:32.50             
               1:10.57    2:32.50 (1:21.93)
 73 Starkell, Steven       17 MSSAC             2:32.52             
               1:13.78    2:32.52 (1:18.74)
 74 Geoffroy, Mathieu      15 Pointe-Claire Sw  2:32.57             
               1:12.71    2:32.57 (1:19.86)
 75 Sedore, Jordan         15 COBRA             2:32.82             
               1:11.66    2:32.82 (1:21.16)
 76 Chiang, Leo Y          15 MAC               2:33.15             
               1:13.68    2:33.15 (1:19.47)
 77 Cieplik, Kasper        15 Pointe-Claire Sw  2:33.21             
               1:14.20    2:33.21 (1:19.01)
 78 Seccareccia, Alec J    16 SSAT              2:33.57             
               1:10.26    2:33.57 (1:23.31)
 79 Dean, Connor           17 MSSAC             2:33.63             
               1:14.14    2:33.63 (1:19.49)
 80 Tapp, Brandon          15 PICK              2:33.81             
               1:12.91    2:33.81 (1:20.90)
 81 Poon, Julian           16 MSSAC             2:33.97             
               1:11.54    2:33.97 (1:22.43)
 82 Santangelo, Lucas      15 GMAC              2:34.22             
               1:14.47    2:34.22 (1:19.75)
 83 Johnson, Taggert       15 TRENT             2:34.23             
               1:09.58    2:34.23 (1:24.65)
 84 Tannir, Nader          16 PICK              2:34.57             
               1:10.54    2:34.57 (1:24.03)
 85 Baker, Justin          15 NYAC              2:34.76             
               1:11.81    2:34.76 (1:22.95)
 86 Offman, Eli            16 TSC               2:34.90             
               1:10.11    2:34.90 (1:24.79)
 87 Machell, Nicolas J     15 Ducks             2:35.06             
               1:15.07    2:35.06 (1:19.99)
 88 Griffith, Sam          15 NYAC              2:35.08             
               1:08.79    2:35.08 (1:26.29)
 89 Cameron, Benjamin      15 Club Warriors     2:35.30             
               1:09.77    2:35.30 (1:25.53)
 90 Round, Christopher     17 VAC               2:35.31             
               1:12.81    2:35.31 (1:22.50)
 91 Earley, Daniel         15 PICK              2:35.37             
               1:14.74    2:35.37 (1:20.63)
 92 Rezk, Omar             16 NYAC              2:35.58             
               1:10.74    2:35.58 (1:24.84)
 93 McLelland, Christophe  17 Ducks             2:35.71             
               1:10.55    2:35.71 (1:25.16)
 94 Leguia, Arturo         15 VAC               2:35.87             
               1:13.39    2:35.87 (1:22.48)
 95 Potma, Jesse W         16 WAC               2:36.23             
               1:13.65    2:36.23 (1:22.58)
 96 La, Richard            15 MAC               2:36.55             
               1:14.10    2:36.55 (1:22.45)
 97 Ho, Robert             15 COBRA             2:36.58             
               1:12.32    2:36.58 (1:24.26)
 98 Molano, Sebastian      17 MAC               2:36.92             
               1:15.12    2:36.92 (1:21.80)
 99 De Silva, Disala       16 Club Warriors     2:37.83             
               1:11.83    2:37.83 (1:26.00)
100 Konrad, Jaxon          15 GMAC              2:38.50             
               1:15.25    2:38.50 (1:23.25)
101 Deni, Joseph           16 NEOR              2:38.58             
               1:16.75    2:38.58 (1:21.83)
102 Horvath, Daniel        17 TRENT             2:38.60             
               1:16.16    2:38.60 (1:22.44)
103 Dey, Dittam            17 TSC               2:38.94             
               1:10.41    2:38.94 (1:28.53)
104 Deveau, Gregor         15 Pointe-Claire Sw  2:40.22             
               1:18.53    2:40.22 (1:21.69)
105 Dou, Aaron             16 NYAC              2:40.64             
               1:19.16    2:40.64 (1:21.48)
106 Offenbacher, Matthew   15 MAC               2:41.06             
               1:12.46    2:41.06 (1:28.60)
107 Ting, Ethan            16 MAC               2:41.13             
               1:17.23    2:41.13 (1:23.90)
108 Barone, Adam           15 COBRA             2:42.17             
               1:20.19    2:42.17 (1:21.98)
109 Jin, Talon             16 VAC               2:42.33             
               1:13.92    2:42.33 (1:28.41)
110 Vragovic, Joseph       16 PICK              2:43.81             
               1:16.41    2:43.81 (1:27.40)
111 Cheung, Edward         15 MAC               2:48.17             
               1:16.97    2:48.17 (1:31.20)
 -- Harris, Logan          15 TSC                   DQ              
               1:06.27         DQ (1:14.33)
 -- Almeida, Rafael        15 Pointe-Claire Sw      DQ              
               1:11.77         DQ (1:21.11)
 -- Whitby, Manning        15 TSC                   DQ              
               1:07.50         DQ (1:15.81)
 -- Stipo, Marco           16 NYAC                  NS              
 -- Gaziev, Ruslan         17 ESWIM                 NS              
 -- Vasila, Andrew         17 NYAC                  NS              
 -- Azizi, Parsa           16 NYAC                  NS              
 -- Valcic, Cameron        17 TSC                   NS              
 -- Lychy, Thomas          17 NYAC                  NS              
 -- Stecho, Nathan         15 Club Warriors         NS              
 -- Jakmara, Hadi          16 Crest Swimming        NS              
 -- Walker, Connor         16 MAC                   NS              
 -- Roy, Liam              15 Pointe-Claire Sw      NS              
 -- Tian, Todd R           16 MAC                   NS              
 -- Mojar, Stephen         17 MSSAC                 NS              
 -- Stoyan, John           17 TSC                   NS              
 -- Garcia, Patrick        19 NYAC                  NS              
 -- Park, Austin           15 MSSAC                 NS              
 -- Rothery, Jacob         17 TSC                   NS              
 -- Wright, Erik           15 TSC                   NS              
 -- Richardson, Keenan J   17 Ducks                 NS              
 -- Baird, Kyle            16 Ducks                 NS              
 
                 Combined Team Scores - Through Event 50                 
 
  1. Markham Aquatic Club           4342.5   2. Barrie Trojan Swim Club        2567.5
  3. Windsor Aquatic Club             1780   4. Mississauga Swimming             1551
  5. Etobicoke Swimming             1526.5   6. Club Warriors                  1479.5
  7. Vancouver Pacific Swim Club      1304   8. North York Aquatic Club          1223
  9. Guelph Marlin Aq Club            1151  10. Ducks Swimming                 1143.5
 11. Crescent Town Swim Club          1102  12. Toronto Swim Club               858.5
 13. Pointe-Claire Swim Club         857.5  14. Sault Surge Aquatic Team        742.5
 15. Thunder Bay Thunderbolts          559  16. Vaughan Aquatic Club              536
 17. North Eastern Swimming            530  18. Garden City Aquatic Club          527
 19. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5  20. Swimming Dragons                  487
 21. Northumberland Aquatic Club     441.5  22. Ajax Aquatic Club                 433
 23. Oakville Aquatic Club             421  24. Cornwall Sea Lions                376
 25. Cobra Swim Club                   362  26. Chatham Y Pool Sharks             349
 27. Lakeshore Swim Club               270  28. Pickering Swim Club               167
 29. Sarnia Rapids                     152  30. Trent Swim Club                   133
 31. University of Guelph              132  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          46  34. Lindsay Lightningbolts SC          27