City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 5:36 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 47  Girls 11 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daley, Elan            11 NYAC              4:58.89    4:54.87   20  
               1:07.18    2:24.05 (1:16.87)
      3:40.89 (1:16.84)   4:54.87 (1:13.98)
  2 Gao, Emma M            11 MAC               5:02.99    5:08.56   19  
               1:13.49    2:33.10 (1:19.61)
      3:52.30 (1:19.20)   5:08.56 (1:16.26)
  3 Chen, Chloe S          11 MAC               5:47.18    5:39.91   18  
               1:20.58    2:49.84 (1:29.26)
      4:17.73 (1:27.89)   5:39.91 (1:22.18)
  4 Myburgh, Alex V        11 MAC               5:51.78    5:45.17   17  
               1:21.70    2:50.21 (1:28.51)
      4:19.01 (1:28.80)   5:45.17 (1:26.16)
  5 Peters, Rachel         11 MAC               6:10.39    5:52.86   16  
               1:22.73    2:56.30 (1:33.57)
      4:26.28 (1:29.98)   5:52.86 (1:26.58)
  6 Spencer, Lauren        11 WAC               6:29.53    5:53.02   15  
               1:19.91    2:52.16 (1:32.25)
      4:25.96 (1:33.80)   5:53.02 (1:27.06)
  7 Albert, Kaelyn S       11 SSAT              5:42.54    5:55.14   14  
               1:24.74    2:56.78 (1:32.04)
      4:28.43 (1:31.65)   5:55.14 (1:26.71)
  8 Fenton, Taryn          11 BTSC              5:59.90    6:01.54   13  
               1:23.86    2:57.24 (1:33.38)
      4:31.54 (1:34.30)   6:01.54 (1:30.00)
  9 Chen, Amber J          11 MAC               6:35.65    6:05.07   12  
               1:23.45    2:58.41 (1:34.96)
      4:34.87 (1:36.46)   6:05.07 (1:30.20)
 10 Reid, Jenna P          11 SSAT              6:24.19    6:12.46   11  
               1:26.19    3:01.61 (1:35.42)
      4:40.05 (1:38.44)   6:12.46 (1:32.41)
 11 Wang, Lisa             11 MAC               6:35.73    6:24.93   10  
               1:30.06    3:09.22 (1:39.16)
      4:47.60 (1:38.38)   6:24.93 (1:37.33)
 12 Salvo, Olivia          11 MAC               6:12.50    6:27.66    9  
               1:31.00    3:10.75 (1:39.75)
      4:50.49 (1:39.74)   6:27.66 (1:37.17)
 
 Event 47  Girls 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burnett, Devon         12 MAC               4:55.51    4:58.01   20  
               1:11.66    2:27.57 (1:15.91)
      3:43.36 (1:15.79)   4:58.01 (1:14.65)
  2 Ng, Natasha            12 MAC               4:57.77    5:04.09   19  
               1:12.79    2:30.75 (1:17.96)
      3:48.44 (1:17.69)   5:04.09 (1:15.65)
  3 Antonen, Tara          12 NYAC              4:59.45    5:04.89   18  
               1:13.08    2:30.72 (1:17.64)
      3:49.40 (1:18.68)   5:04.89 (1:15.49)
  4 Drohan, Emma           12 VPSC              5:04.52    5:05.18   17  
               1:12.24    2:31.81 (1:19.57)
      3:49.46 (1:17.65)   5:05.18 (1:15.72)
  5 Harri, Isabel          12 Bolts             5:15.30    5:13.19   16  
               1:14.51    2:35.49 (1:20.98)
      3:57.62 (1:22.13)   5:13.19 (1:15.57)
  6 Carey, Caitlin         12 VPSC              5:14.32    5:15.53   15  
               1:15.72    2:37.03 (1:21.31)
      3:58.08 (1:21.05)   5:15.53 (1:17.45)
  7 Mizdrak, Emma          12 MSSAC             5:17.24    5:20.19   14  
               1:14.47    2:35.72 (1:21.25)
      3:57.97 (1:22.25)   5:20.19 (1:22.22)
  8 Banks, Kailey          12 MSSAC             5:14.84    5:24.55   13  
               1:17.14    2:40.59 (1:23.45)
      4:03.62 (1:23.03)   5:24.55 (1:20.93)
  9 Buder, Lily            12 VPSC              5:36.78    5:30.80   12  
               1:19.66    2:44.96 (1:25.30)
      4:09.59 (1:24.63)   5:30.80 (1:21.21)
 10 Currie, Blake          12 VPSC              5:23.38    5:31.30   11  
               1:18.87    2:45.37 (1:26.50)
      4:09.01 (1:23.64)   5:31.30 (1:22.29)
 11 Stokes, Natalie        12 MAC               5:20.73    5:32.36   10  
               1:18.90    2:44.02 (1:25.12)
      4:09.64 (1:25.62)   5:32.36 (1:22.72)
 12 Gibson, Isabella       12 WAC               5:39.87    5:36.10    9  
               1:19.97    2:45.91 (1:25.94)
      4:12.40 (1:26.49)   5:36.10 (1:23.70)
 13 Remus, Bronwyn E       12 Crest Swimming    5:25.17    5:36.26    8  
               1:20.12    2:45.65 (1:25.53)
      4:12.46 (1:26.81)   5:36.26 (1:23.80)
 14 Jones, Ali             12 TRENT             5:44.88    5:38.81    7  
               1:20.39    2:47.35 (1:26.96)
      4:15.48 (1:28.13)   5:38.81 (1:23.33)
 15 Garside, Mackenzie     12 TRENT             6:01.57    5:39.53    6  
               1:20.97    2:49.44 (1:28.47)
      4:16.62 (1:27.18)   5:39.53 (1:22.91)
 16 Bird, Taylor           12 Crest Swimming    5:31.12    5:39.75    5  
               1:19.44    2:47.23 (1:27.79)
      4:14.90 (1:27.67)   5:39.75 (1:24.85)
 17 Pilutti, Jill D        12 WAC               5:39.14    5:40.94    4  
               1:21.13    2:47.57 (1:26.44)
      4:14.53 (1:26.96)   5:40.94 (1:26.41)
 18 Campbell, Rori         12 CSL               5:34.83    5:46.56    3  
               1:22.01    2:50.63 (1:28.62)
      4:19.97 (1:29.34)   5:46.56 (1:26.59)
 19 Jones, Megan           12 NORAC             6:06.26    5:56.85    2  
               1:24.32    2:56.37 (1:32.05)
      4:28.69 (1:32.32)   5:56.85 (1:28.16)
 20 Zeijdel, Tynne         12 NORAC             5:47.84    5:57.24    1  
               1:24.41    2:56.24 (1:31.83)
      4:29.40 (1:33.16)   5:57.24 (1:27.84)
 21 Mullen, Maxeen         12 TRENT             5:45.69    5:58.92  
               1:24.43    2:58.15 (1:33.72)
      4:32.78 (1:34.63)   5:58.92 (1:26.14)
 22 Nardi, Sabrina N       12 Ducks             6:09.53    6:03.18  
               1:23.69    2:57.55 (1:33.86)
      4:31.37 (1:33.82)   6:03.18 (1:31.81)
 23 Salvo, Daniella        12 MAC               6:01.51    6:05.18  
               1:24.41    2:57.16 (1:32.75)
      4:32.66 (1:35.50)   6:05.18 (1:32.52)
 24 Cao, Juliana           12 MAC               6:09.92    6:15.31  
               1:29.01    3:05.75 (1:36.74)
      4:42.42 (1:36.67)   6:15.31 (1:32.89)
 25 Vanslyke, Sophie       12 MAC               6:10.00    6:16.46  
               1:32.65    3:08.65 (1:36.00)
      4:45.18 (1:36.53)   6:16.46 (1:31.28)
 26 Estabrooks, Hannah     12 MAC               6:10.33    6:16.56  
               1:28.54    3:06.16 (1:37.62)
      4:43.94 (1:37.78)   6:16.56 (1:32.62)
 27 Jenkins, Emma          12 MAC               6:10.53    6:21.60  
               1:30.05    3:07.28 (1:37.23)
      4:45.67 (1:38.39)   6:21.60 (1:35.93)
 28 Fidelino, Zoe A        12 MAC               6:07.38    7:09.75  
               1:35.95    3:26.19 (1:50.24)
      5:19.17 (1:52.98)   7:09.75 (1:50.58)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 47                 
 
  1. Markham Aquatic Club           4191.5   2. Barrie Trojan Swim Club        2540.5
  3. Windsor Aquatic Club             1718   4. Mississauga Swimming             1457
  5. Etobicoke Swimming             1402.5   6. Club Warriors                  1272.5
  7. Vancouver Pacific Swim Club      1203   8. North York Aquatic Club          1152
  9. Ducks Swimming                 1093.5  10. Crescent Town Swim Club          1056
 11. Guelph Marlin Aq Club            1029  12. Toronto Swim Club               802.5
 13. Pointe-Claire Swim Club         780.5  14. Sault Surge Aquatic Team        693.5
 15. Thunder Bay Thunderbolts          527  16. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5
 17. North Eastern Swimming            518  18. Garden City Aquatic Club          495
 19. Swimming Dragons                  487  20. Vaughan Aquatic Club              478
 21. Northumberland Aquatic Club     417.5  22. Ajax Aquatic Club                 397
 23. Cornwall Sea Lions                376  24. Cobra Swim Club                   350
 25. Oakville Aquatic Club             347  26. Chatham Y Pool Sharks             317
 27. Lakeshore Swim Club               231  28. Pickering Swim Club               167
 29. Sarnia Rapids                     152  30. Trent Swim Club                   133
 31. University of Guelph              132  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          35  34. Lindsay Lightningbolts SC          27