City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 5:36 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 44  Boys 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cho, Ian               10 VPSC              3:24.43    3:22.24   20  
               1:38.15    3:22.24 (1:44.09)
  2 Loewen, Jack           10 Crest Swimming    3:51.76    3:33.53   19  
               1:43.99    3:33.53 (1:49.54)
  3 Danda, Patryk A        10 BTSC              3:50.33    3:46.15   18  
               1:51.25    3:46.15 (1:54.90)
  4 Huang, Adrian          10 MAC               4:07.48    4:08.12   17  
               2:02.10    4:08.12 (2:06.02)
  5 Yin, Robert            10 MAC               4:00.00    4:26.98   16  
               2:09.73    4:26.98 (2:17.25)
  6 Cornberg, Zachary N    10 MAC               4:09.88    5:00.02   15  
               2:25.36    5:00.02 (2:34.66)
 
 Event 44  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Wang, Marshal          11 Rhsd              3:23.44    3:20.06   20  
               1:36.38    3:20.06 (1:43.68)
  2 Vilchez, Jordi F       11 BTSC              3:30.44    3:20.20   19  
               1:38.35    3:20.20 (1:41.85)
  3 Mesic, Mateja          11 WAC               3:33.04    3:21.91   18  
               1:37.65    3:21.91 (1:44.26)
  4 Tufford, Tomi          11 Crest Swimming    3:37.52    3:27.32   17  
               1:38.93    3:27.32 (1:48.39)
  5 Lee, Tyler             11 VPSC              3:15.84    3:29.19   16  
               1:41.80    3:29.19 (1:47.39)
  6 Hart, Sayre E          11 BTSC              3:45.50    3:29.30   15  
               1:42.86    3:29.30 (1:46.44)
  7 Mineque, Quezon        11 Crest Swimming    3:40.51    3:36.77   14  
               1:42.93    3:36.77 (1:53.84)
  8 ma, leo                11 Rhsd              3:42.59    3:36.99   13  
               1:44.80    3:36.99 (1:52.19)
  9 Tan, Wyatt             11 Ducks             3:50.04    3:37.85   12  
               1:46.29    3:37.85 (1:51.56)
 10 Ling, Jason            11 MAC               3:58.96    3:38.41   11  
               1:45.04    3:38.41 (1:53.37)
 11 Durnford, Andrew       11 MAC               3:44.09    3:44.30   10  
               1:49.52    3:44.30 (1:54.78)
 12 Debroux, William M     11 BTSC              3:52.90    3:46.17    9  
               1:49.00    3:46.17 (1:57.17)
 13 Liu, John J            11 MAC               3:48.52    3:46.68    8  
               1:49.22    3:46.68 (1:57.46)
 14 Rasmussen, Simon       11 Ducks             3:47.41    3:46.77    7  
               1:48.09    3:46.77 (1:58.68)
 15 Cao, Elson             11 MAC               3:59.81    3:47.78    6  
               1:49.25    3:47.78 (1:58.53)
 16 Opara, Amadi A         11 MAC               3:56.60    3:48.96    5  
               1:48.89    3:48.96 (2:00.07)
 17 So, Erik               11 Ducks             3:52.61    3:53.25    4  
               1:53.60    3:53.25 (1:59.65)
 18 Banton, Will S         11 SSAT              4:10.33    4:01.35    3  
               1:59.97    4:01.35 (2:01.38)
 
 Event 44  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Romanenko, Vlad        12 MSSAC             2:54.43    2:55.43   20  
               1:25.38    2:55.43 (1:30.05)
  2 Park, Lucas            12 Crest Swimming    2:59.13    2:55.60   19  
               1:25.35    2:55.60 (1:30.25)
  3 Noda, Toma             12 Ducks             3:04.08    3:05.76   18  
               1:31.07    3:05.76 (1:34.69)
  4 Zizakovic, George      12 Ducks             3:00.03    3:06.70   17  
               1:31.45    3:06.70 (1:35.25)
  5 Misra, Aditya          12 VAC               3:13.45    3:06.84   16  
               1:30.75    3:06.84 (1:36.09)
  6 Zhang, Charles         12 MAC               3:08.08    3:08.04   15  
               1:33.10    3:08.04 (1:34.94)
  7 Wang, David R          12 VPSC              3:00.61    3:08.51   14  
               1:33.12    3:08.51 (1:35.39)
  8 Danda, Dominik         12 BTSC              3:20.84    3:13.52   13  
               1:34.66    3:13.52 (1:38.86)
  9 Tang, Nathan           12 GCAC-ON           3:31.44    3:18.23   12  
               1:37.21    3:18.23 (1:41.02)
 10 Paquet, Charlie B      12 BTSC              3:24.31    3:19.65   11  
               1:38.05    3:19.65 (1:41.60)
 11 Gilbert, Michael       12 MAC               3:09.36    3:23.78   10  
               1:36.38    3:23.78 (1:47.40)
 12 Peng, Henry            12 MAC               3:41.32    3:33.32    9  
               1:42.83    3:33.32 (1:50.49)
 13 Ryan, Brigham          12 MAC               3:41.73    3:40.36    8  
               1:45.25    3:40.36 (1:55.11)
 14 Sun, Matthew Y         12 MAC               3:45.45    3:44.69    7  
               1:51.47    3:44.69 (1:53.22)
 15 Wang, Alan             12 MAC               3:44.46    3:46.35    6  
               1:48.87    3:46.35 (1:57.48)
 16 Danos, Xander          12 MAC               3:44.87    3:47.67    5  
               1:51.45    3:47.67 (1:56.22)
 -- Gonzalez, Julian       12 BTSC              3:29.30         DQ  
               1:38.63         DQ (1:44.95)
 -- Montes, Jesse          12 BTSC              3:17.69         NS  
 -- Zheng, Tyson           12 MAC               3:45.41         NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 44                 
 
  1. Markham Aquatic Club           3784.5   2. Barrie Trojan Swim Club        2340.5
  3. Windsor Aquatic Club             1639   4. Etobicoke Swimming             1402.5
  5. Mississauga Swimming             1355   6. Club Warriors                  1272.5
  7. Vancouver Pacific Swim Club      1133   8. North York Aquatic Club          1114
  9. Ducks Swimming                 1076.5  10. Crescent Town Swim Club          1032
 11. Guelph Marlin Aq Club            1029  12. Toronto Swim Club               802.5
 13. Pointe-Claire Swim Club         780.5  14. Sault Surge Aquatic Team        648.5
 15. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5  16. North Eastern Swimming            518
 17. Swimming Dragons                  473  18. Vaughan Aquatic Club              462
 19. Thunder Bay Thunderbolts          449  20. Garden City Aquatic Club          448
 21. Ajax Aquatic Club                 397  22. Northumberland Aquatic Club     394.5
 23. Cornwall Sea Lions                373  24. Cobra Swim Club                   350
 25. Oakville Aquatic Club             347  26. Chatham Y Pool Sharks             296
 27. Lakeshore Swim Club               231  28. Pickering Swim Club               167
 29. Sarnia Rapids                     152  30. University of Guelph              132
 31. Trent Swim Club                   120  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          35  34. Lindsay Lightningbolts SC          27