City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 5:36 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 43  Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Russell, Madison E     10 BTSC              3:39.52    3:22.61   20  
               1:38.48    3:22.61 (1:44.13)
  2 Burnett, Sydney        10 MAC               3:28.85    3:23.97   19  
               1:39.70    3:23.97 (1:44.27)
  3 Bezanson, Maya S        9 MSSAC             3:22.06    3:31.47   18  
               1:42.42    3:31.47 (1:49.05)
  4 Kilger, Lydia          10 CSL               3:40.38    3:32.76   17  
               1:43.30    3:32.76 (1:49.46)
  5 Zhang, Iris N           9 MAC               3:41.79    3:40.62   16  
               1:46.74    3:40.62 (1:53.88)
  6 Caswell, Madison       10 MAC               3:42.76    3:40.64   15  
               1:47.54    3:40.64 (1:53.10)
  7 Zizakovic, Aleksa      10 Ducks             3:39.13    3:41.45   14  
               1:46.41    3:41.45 (1:55.04)
  8 Wang, Avril            10 Rhsd              3:36.21    3:41.69   13  
               1:49.78    3:41.69 (1:51.91)
  9 Ene, Elena             10 MAC               3:59.00    3:44.72   12  
               1:47.73    3:44.72 (1:56.99)
 10 Briggs, Helene         10 Crest Swimming    3:35.82    3:44.96   11  
               1:48.14    3:44.96 (1:56.82)
 11 Campbell, Bree         10 CSL               3:46.78    3:50.32   10  
               1:49.85    3:50.32 (2:00.47)
 12 Sheng, Jessica Z       10 MAC               3:55.00    3:58.41    9  
               1:55.05    3:58.41 (2:03.36)
 13 Opara, Adaora I         8 MAC               3:59.43    4:15.54    8  
               2:03.50    4:15.54 (2:12.04)
 
 Event 43  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gao, Emma M            11 MAC               3:08.95    3:06.50   20  
               1:30.37    3:06.50 (1:36.13)
  2 Chen, Amber J          11 MAC               3:29.00    3:17.20   19  
               1:34.21    3:17.20 (1:42.99)
  3 Wang, Yunzhe           11 Rhsd              3:18.76    3:17.78   18  
               1:34.82    3:17.78 (1:42.96)
  4 Sprogis, Ava E         11 Ducks             3:19.59    3:20.10   17  
               1:37.69    3:20.10 (1:42.41)
  5 Rice, Ari              11 WAC               3:39.16    3:21.51   16  
               1:37.58    3:21.51 (1:43.93)
  6 Albert, Kaelyn S       11 SSAT              3:24.45    3:23.10   15  
               1:39.10    3:23.10 (1:44.00)
  7 Mendiola, Chloe        11 MAC               3:34.32    3:34.01   14  
               1:42.16    3:34.01 (1:51.85)
  8 Spadafora, Olivia E    11 SSAT              3:42.77    3:34.63   13  
               1:42.30    3:34.63 (1:52.33)
  9 Chen, Chloe S          11 MAC               3:27.94    3:37.75   12  
               1:46.17    3:37.75 (1:51.58)
 10 Peters, Rachel         11 MAC               3:55.96    3:38.69   11  
               1:45.10    3:38.69 (1:53.59)
 11 Salvo, Olivia          11 MAC               3:41.14    3:40.53   10  
               1:46.99    3:40.53 (1:53.54)
 12 Barbour, Taylor        11 BTSC              3:53.91    3:41.21    9  
               1:47.02    3:41.21 (1:54.19)
 13 Skula, Amila           11 Crest Swimming    3:54.20    3:43.60    8  
               1:48.99    3:43.60 (1:54.61)
 14 Fidelino, Jordan       11 MAC               3:48.21    3:45.56    7  
               1:50.36    3:45.56 (1:55.20)
 15 Wang, Lisa             11 MAC                    NT    3:49.33    6  
               1:48.78    3:49.33 (2:00.55)
 16 Quan, Maya             11 Crest Swimming    3:55.77    3:50.01    5  
               1:53.42    3:50.01 (1:56.59)
 17 Myburgh, Alex V        11 MAC               3:56.86    3:50.13    4  
               1:50.95    3:50.13 (1:59.18)
 18 Bertolo, Amanda F      11 Ducks             3:59.81    3:51.61    3  
               1:49.93    3:51.61 (2:01.68)
 19 Stokes, Kelly          11 MAC               3:55.99    4:46.40    2  
               2:18.55    4:46.40 (2:27.85)
 -- Rasool, Urwah          11 MAC               3:44.84         NS  
 -- Hua, Claire Kexin      11 MAC               3:55.32         NS  
 
 Event 43  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Harri, Isabel          12 Bolts             3:00.60    2:57.07   20  
               1:25.79    2:57.07 (1:31.28)
  2 Burnett, Devon         12 MAC               2:55.75    2:57.36   19  
               1:26.05    2:57.36 (1:31.31)
  3 Currie, Blake          12 VPSC              3:04.63    3:07.81   18  
               1:31.32    3:07.81 (1:36.49)
  4 Carey, Caitlin         12 VPSC              3:05.93    3:08.11   17  
               1:30.99    3:08.11 (1:37.12)
  5 Lee, Katherine         12 MAC               3:08.83    3:08.62   16  
               1:32.17    3:08.62 (1:36.45)
  6 Mullen, Maxeen         12 TRENT             3:09.34    3:11.73   15  
               1:31.70    3:11.73 (1:40.03)
  7 Mizdrak, Emma          12 MSSAC             3:33.82    3:17.88   14  
               1:35.05    3:17.88 (1:42.83)
  8 Mullen, Macy           12 TRENT             3:18.30    3:18.30   13  
               1:33.81    3:18.30 (1:44.49)
  9 Salvo, Daniella        12 MAC               3:13.83    3:18.74   12  
               1:34.28    3:18.74 (1:44.46)
 10 Foreman, Sarah         12 WAC               3:21.19    3:18.75   11  
               1:35.61    3:18.75 (1:43.14)
 11 Jones, Megan           12 NORAC             3:22.01    3:22.49   10  
               1:38.59    3:22.49 (1:43.90)
 12 Yeo, Chiok Sze         12 MAC               3:16.22    3:22.79    9  
               1:36.82    3:22.79 (1:45.97)
 13 Jones, Ali             12 TRENT             3:20.33    3:23.84    8  
               1:39.02    3:23.84 (1:44.82)
 14 Bingham, Hayley        12 BTSC              3:19.83    3:24.37    7  
               1:38.40    3:24.37 (1:45.97)
 15 Cao, Juliana           12 MAC               3:23.17    3:26.37    6  
               1:38.62    3:26.37 (1:47.75)
 16 Remus, Bronwyn E       12 Crest Swimming    3:43.86    3:26.50    5  
               1:36.16    3:26.50 (1:50.34)
 17 Johnson, Hilary        12 NORAC             3:25.49    3:28.16    4  
               1:36.66    3:28.16 (1:51.50)
 18 Gerry, Julia           12 Bolts             3:32.70    3:28.44    3  
               1:41.29    3:28.44 (1:47.15)
 19 Murphy, Rhyan A        12 WAC               3:36.91    3:28.74    2  
               1:39.48    3:28.74 (1:49.26)
 20 shi, Nicole            12 Rhsd              3:29.84    3:30.54    1  
               1:39.69    3:30.54 (1:50.85)
 21 Ross, Mackenzie        12 NORAC             3:43.50    3:33.07  
               1:41.36    3:33.07 (1:51.71)
 22 Marshall, Gillian R    12 BTSC              3:28.88    3:34.58  
               1:45.02    3:34.58 (1:49.56)
 23 Zeijdel, Tynne         12 NORAC             3:31.06    3:36.60  
               1:44.16    3:36.60 (1:52.44)
 24 Pula, Audrey J         12 WAC               3:45.46    3:41.79  
               1:49.01    3:41.79 (1:52.78)
 25 Jenkins, Emma          12 MAC               3:43.93    3:42.59  
               1:47.98    3:42.59 (1:54.61)
 26 Kardaras, Alexia       12 MAC               3:45.40    3:43.06  
               1:48.50    3:43.06 (1:54.56)
 27 Modien, Sydney         12 Chatham           3:44.12    3:43.23  
               1:47.65    3:43.23 (1:55.58)
 28 Tian, Annie            12 MAC               3:41.17    3:45.39  
               1:49.94    3:45.39 (1:55.45)
 29 Sagharichin, Sogol     12 MAC               3:44.87    3:47.09  
               1:49.59    3:47.09 (1:57.50)
 30 Vanslyke, Sophie       12 MAC               3:41.23    3:49.51  
               1:53.99    3:49.51 (1:55.52)
 31 Zhang, Alissa          12 Rhsd              3:43.75    3:52.65  
               1:51.43    3:52.65 (2:01.22)
 32 Manole, Rianna         12 MAC               3:40.00    3:55.13  
               1:54.23    3:55.13 (2:00.90)
 33 Stoyanova, Tanya K     12 MAC               3:38.35    4:04.54  
               1:55.44    4:04.54 (2:09.10)
 34 Taylor, Hannah         12 MAC               3:44.75    4:11.68  
               1:59.64    4:11.68 (2:12.04)
 35 Sarrafpour Habibi, Ni  12 MAC               3:44.21    4:16.16  
               2:02.24    4:16.16 (2:13.92)
 36 Mitas, Bronwyn         12 MAC               3:45.44    4:20.58  
               2:03.49    4:20.58 (2:17.09)
 37 Kasyanenko, Lisa       12 MAC               3:43.54    4:32.82  
               2:12.19    4:32.82 (2:20.63)
 38 Nanji, Mili A          12 MAC               3:45.46    5:03.07  
               2:26.81    5:03.07 (2:36.26)
 -- Liu, Jessie            12 MAC               3:37.45         NS  
 -- Koopmans, Hannah       12 BTSC              3:03.37         NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 43                 
 
  1. Markham Aquatic Club           3636.5   2. Barrie Trojan Swim Club        2255.5
  3. Windsor Aquatic Club             1621   4. Etobicoke Swimming             1402.5
  5. Mississauga Swimming             1335   6. Club Warriors                  1272.5
  7. North York Aquatic Club          1114   8. Vancouver Pacific Swim Club      1083
  9. Guelph Marlin Aq Club            1029  10. Ducks Swimming                 1018.5
 11. Crescent Town Swim Club           963  12. Toronto Swim Club               802.5
 13. Pointe-Claire Swim Club         780.5  14. Sault Surge Aquatic Team        645.5
 15. Golden Horseshoe Aquatic Club   522.5  16. North Eastern Swimming            518
 17. Thunder Bay Thunderbolts          449  18. Vaughan Aquatic Club              446
 19. Swimming Dragons                  440  20. Garden City Aquatic Club          436
 21. Ajax Aquatic Club                 397  22. Northumberland Aquatic Club     394.5
 23. Cornwall Sea Lions                373  24. Cobra Swim Club                   350
 25. Oakville Aquatic Club             347  26. Chatham Y Pool Sharks             296
 27. Lakeshore Swim Club               231  28. Pickering Swim Club               167
 29. Sarnia Rapids                     152  30. University of Guelph              132
 31. Trent Swim Club                   120  32. Swim Apex Aquatic Club             58
 33. Whitby Dolphins Swim Club          35  34. Lindsay Lightningbolts SC          27