City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 5:35 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 24  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cho, Ian               10 VPSC                43.74      43.61   20  
  2 Zou, Ethan Y           10 MAC                 51.08      49.98   19  
  3 Danda, Patryk A        10 BTSC                49.80      50.36   18  
  4 Lian, Austin            9 Rhsd                54.64      56.54   17  
  5 Yin, Robert            10 MAC                 50.00      56.72   16  
  6 Vilchez, Lucian F       8 BTSC                55.97      56.92   15  
  7 Hanzlik, Radek          9 BTSC              1:00.85      57.47   14  
  8 Sutton, Scotty C       10 BTSC              1:05.41      57.48   13  
  9 Solem, Jonah            9 BTSC                57.33      57.85   12  
 10 Switzer, William       10 MAC               1:07.75    1:04.07   11  
 11 Jin, Kenneth           10 MAC               1:04.88    1:06.55   10  
 -- Li, Sam                 9 MAC               1:07.40         DQ  
 -- Shou, Archie           10 MAC               1:00.00         NS  
 -- Zhong, Ken             10 MAC                 50.00         NS  
 
 Event 24  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Wang, Marshal          11 Rhsd                42.16      42.03   20  
  2 Mesic, Mateja          11 WAC                 48.31      42.90   19  
  3 Vilchez, Jordi F       11 BTSC                44.90      43.42   18  
  4 Hart, Sayre E          11 BTSC                47.72      43.51   17  
  5 Tufford, Tomi          11 Crest Swimming      48.39      46.00   16  
  6 Rasmussen, Simon       11 Ducks               49.03      48.13   15  
  7 Tan, Wyatt             11 Ducks               49.43      49.92   14  
  8 So, Erik               11 Ducks               49.64      50.64   13  
  9 Debroux, William M     11 BTSC                52.93      52.72   12  
 10 Xie, Zachary           11 MAC                 52.47      53.56   11  
 -- Durnford, Andrew       11 MAC                 53.27         NS  
 -- Mineque, Quezon        11 Crest Swimming      49.74         NS  
 -- Liu, John J            11 MAC                 48.00         NS  
 
 Event 24  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Romanenko, Vlad        12 MSSAC               37.19      37.65   20  
  2 Fernandez, Alexis D    12 MSSAC               35.55      38.32   19  
  3 Noda, Toma             12 Ducks               38.02      38.84   18  
  4 Montes, Jesse          12 BTSC                41.13      40.07   17  
  5 Danda, Dominik         12 BTSC                43.39      41.21   16  
  6 Gilbert, Michael       12 MAC                 41.51      41.47   15  
  7 Zizakovic, George      12 Ducks               40.38      42.02   14  
  8 Wang, David R          12 VPSC                39.74      42.51   13  
  9 Paquet, Charlie B      12 BTSC                53.58      44.08   12  
 10 Gonzalez, Julian       12 BTSC                45.22      44.22   11  
 11 Tang, Nathan           12 GCAC-ON             43.66      44.63   10  
 12 Stabler, Philip        12 MAC                 55.27      47.31    9  
 13 Wang, Alan             12 MAC                 51.44      48.09    8  
 14 Marchand, Andre J      12 SSAT                48.31      48.90    7  
 15 Sun, Matthew Y         12 MAC                 49.41      49.99    6  
 16 Ngai, Ian              12 MAC                 49.58      50.88    5  
 17 Stratford, Jack        12 NORAC               54.51      54.03    4  
 18 Yu, Joshua             12 MAC               1:03.04      56.80    3  
 19 Garwolinski, Matthew   12 MAC               1:01.46      56.98    2  
 20 Bahadurali, Shahan     12 MAC               1:09.14    1:05.16    1  
 21 McKenna, Carson J      12 MAC               1:07.39    1:15.96  
 -- Zheng, Tyson           12 MAC                 53.39         NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 24                 
 
  1. Markham Aquatic Club           2196.5   2. Barrie Trojan Swim Club        1416.5
  3. Windsor Aquatic Club              928   4. Etobicoke Swimming              795.5
  5. Mississauga Swimming            756.5   6. Ducks Swimming                  694.5
  7. Club Warriors                   677.5   8. North York Aquatic Club           656
  9. Vancouver Pacific Swim Club       624  10. Crescent Town Swim Club         614.5
 11. Guelph Marlin Aq Club           552.5  12. Toronto Swim Club                 400
 13. Pointe-Claire Swim Club           384  14. Sault Surge Aquatic Team        356.5
 15. North Eastern Swimming            315  16. Thunder Bay Thunderbolts          270
 17. Swimming Dragons                  267  18. Golden Horseshoe Aquatic Club   265.5
 19. Garden City Aquatic Club          250  20. Northumberland Aquatic Club     228.5
 21. Ajax Aquatic Club                 212  22. Cornwall Sea Lions                188
 23. Cobra Swim Club                 175.5  24. Chatham Y Pool Sharks             113
 25. Pickering Swim Club               104  26. Vaughan Aquatic Club              100
 27. Sarnia Rapids                      90  28. Lakeshore Swim Club                82
 29. University of Guelph               78  30. Oakville Aquatic Club              67
 31. Swim Apex Aquatic Club             58  32. Trent Swim Club                    53
 33. Lindsay Lightningbolts SC          27