City of Markham Pan Am Centre - Site License           1/15/2017 - 5:35 PM
   MAC Winter  Invitational January 12-15,2017 - 1/12/2017 to 1/15/2017    
 
 Event 8  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 McFadden, Connor       13 Chatham             33.82      33.68   20  
  2 Porterfield, William   13 GHAC                35.48      34.09   19  
  3 Botica, Filip M        13 WAC                 35.89      34.23   18  
  4 Polewski, Cole         13 WAC                 35.67      34.87   17  
  5 Kilger, Kaden          13 CSL                 35.90      35.16   16  
  6 Jensen, Alexander      13 GMAC                36.13      35.59   15  
  7 Abbatangelo, Ethan     13 MAC                 34.93      35.86   14  
  8 Cui, Derrick           13 MAC                 37.65      37.26   13  
  9 Feng, Kevin            13 MAC                 40.20      41.01   12  
 
 Event 8  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Oswald, Brendan A      14 WAC                 29.40      29.28   20  
  2 Celsi, Damian          14 TSC                 31.27      30.29   19  
  3 Hunter, William        14 GHAC                31.57      31.19   18  
  4 Toader, Anthony        14 PICK                31.32      31.24   17  
  5 Bell, Tyler            14 Club Warriors       31.18      31.25   16  
  6 Johnston, Andrew       14 BTSC                31.49      31.45   15  
  7 Field, Sean            14 Pointe-Claire Sw    32.17      32.04   14  
  8 Tatic, Malcolm A       14 WAC                 32.56      32.27   13  
  9 Ortiz, Pablo M         14 COBRA               33.13      32.35   12  
 -- Liu, Stephen           14 Ducks               31.75         DQ  
 
                            === B - Final ===                            
 
 11 Irsik, Norbi           14 NYAC                33.69      32.05   10  
 12 Li, Perry              14 MAC                 35.73      34.92    9  
 13 Verrier, Micah         14 GCAC-ON             35.73      35.09    8  
 14 Gilbert, Andrew        14 MAC                 35.23      35.52    7  
 15 McKay, Caleb           14 Pointe-Claire Sw    35.34      35.75    6  
 16 Barker, Brandon T      14 SSAT                35.96      35.86    5  
 17 Draghici, Stefan       14 PICK                35.96      36.07    4  
 18 Salvo, Ethan           14 MAC                 35.62      36.08    3  
 19 Lim, Curtis            14 MAC                 36.53      36.32    2  
 -- Melnyk, Ethan          14 BTSC                36.95         NS  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 12 Loureiro-Kent, Samuel  14 TRENT               33.99             
 13 Kralj, Adam            14 MSSAC               34.47             
 23 Campbell, Kevin        14 MSSAC               37.09             
 24 Bell, Jack             14 GHAC                37.64             
 -- Manorath, Kayden       14 MAC                   NS              
 -- Biggar, Jack           14 SR                    NS              
 
 Event 8  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Gaziev, Ruslan         17 ESWIM               29.79      28.16   20  
  2 Goodman, Graeme        17 TSC                 28.77      28.84   19  
  3 Boyd, Thomas           15 NEOR                29.76      29.00   18  
  4 Kopinski, Riley        17 NEOR                29.71      29.05   17  
  5 Bracho, Canek          15 Club Warriors       29.15      29.06   16  
  6 Smith, Everett         15 NEOR                29.93      29.40   15  
  7 Potma, James R         17 WAC                 29.30      29.51   14  
  8 Eley, Andrew           15 BTSC                30.49      29.83   13  
  9 Anton, Colby           15 Club Warriors       30.02      30.15   12  
 10 Harris, Logan          15 TSC                 30.39      30.46   11  
 
                            === B - Final ===                            
 
 11 Levytskyy, Max         16 ESWIM               30.53      30.48   10  
 12 Bayley, Adam H         15 Crest Swimming      32.09      31.17    9  
 13 Cameron, Benjamin      15 Club Warriors       31.08      31.49    8  
 14 Harrison, Ethan        17 AAC                 31.89      31.77    7  
 15 Almeida, Rafael        15 Pointe-Claire Sw    32.41      32.19    6  
 16 Corbett, Christopher   16 WAC                 32.05      32.21    5  
 17 Offman, Eli            16 TSC                 31.43      32.39    4  
 18 Molella, Jacob         15 COBRA               31.58      32.40    3  
 -- Baker, Justin          15 NYAC                31.27         NS  
 -- Dey, Dittam            17 TSC                 32.36         NS  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  2 Fazekas, Ethan B       17 WAC                 28.96             
  3 Kuntz, Samuel          17 Gryphons            29.04             
 11 Somov, Alex            16 BTSC                30.06             
 17 Inouye, Ethan          16 GHAC                31.31             
 21 Sedore, Jordan         15 COBRA               32.04             
 26 Pang, Bill Y           16 MSSAC               32.44             
 27 Van Riet Paap, Owen    15 GMAC                32.73             
 28 Adamson, Zachary M     16 Bolts               33.28             
 29 Seccareccia, Alec J    16 SSAT                33.50             
 30 De Silva, Disala       16 Club Warriors       33.60             
 31 Ahmad, Abdullah        18 MSSAC               33.90             
 32 McLeod, Lorne          15 Pointe-Claire Sw    34.11             
 33 Gumbs, Austin D        16 Crest Swimming      35.07             
 34 Deni, Joseph           16 NEOR                35.26             
 35 Cheung, Edward         15 MAC                 35.35             
 36 Molano, Sebastian      17 MAC                 39.33             
 -- Rezk, Omar             16 NYAC                  DQ              
 -- Martin, Matthew        15 NYAC                  DQ              
 -- Gawronski, Bruno C     18 TSC                   NS              
 -- Tannir, Nader          16 PICK                  NS              
 -- Gibson, Curtis         17 ROC                   NS              
 -- McCabe, Cameron        18 MSSAC                 NS              
 -- Mircevski, Dejan       15 PICK                  NS              
 -- Rothery, Jacob         17 TSC                   NS              
 -- McWilliams, Carter     17 Ducks                 NS              
 -- Brown, Taila           16 NYAC                  NS              
 
                 Combined Team Scores - Through Event 8                  
 
  1. Etobicoke Swimming                546   2. Club Warriors                     463
  3. Markham Aquatic Club              411   4. North York Aquatic Club           337
  5. Windsor Aquatic Club              326   6. Guelph Marlin Aq Club             283
  7. Mississauga Swimming            254.5   8. Barrie Trojan Swim Club           193
  9. Toronto Swim Club                 174  10. North Eastern Swimming            173
 11. Golden Horseshoe Aquatic Club     171  12. Pointe-Claire Swim Club           169
 13. Ajax Aquatic Club                 132  14. Cobra Swim Club                   108
 15. Crescent Town Swim Club           107  16. Vaughan Aquatic Club              100
 17. Vancouver Pacific Swim Club        95  18. Sault Surge Aquatic Team           86
 19. Chatham Y Pool Sharks              84  20. Ducks Swimming                     71
 21. Garden City Aquatic Club         67.5  22. Oakville Aquatic Club              67
 23. Northumberland Aquatic Club        66  24. University of Guelph               58
 25. Pickering Swim Club                57  26. Sarnia Rapids                      56
 27. Thunder Bay Thunderbolts           51  28. Lakeshore Swim Club                47
 29. Swimming Dragons                   43  30. Cornwall Sea Lions                 35
 31. Lindsay Lightningbolts SC          27